Arrestohen 12 tifozë në ndeshjen Prishtina-Drita, pasi që dëmtuan stadiumin e ri

Arrestohen 12 tifozë në ndeshjen Prishtina-Drita, pasi që dëmtuan stadiumin e ri

12 tifozë janë arrestuar në ndeshjen e mbrëmshme në mes Prishtinës dhe Dritës.

Në mesin e të arrestuarve janë edhe tre të mitur. Lajmi është konfirmuar nga kryeprokurori i Prishtinës Ymer Beka. Sipas tij, ata janë arrestuar për dëmtim të pronës dhe gjuajtjen e fishekzjarrëve.

(GazetaExpress)

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0