Arben Vitia kandidat i VV-së për kryetar të Prishtinës

Arben Vitia kandidat i VV-së për kryetar të Prishtinës

Ministri i Shëndetësisë, Arben Viti, ashtu sic edhe është pritur do të jetë kandidat i Lëvizjes Vetëvendose për kryetar të Prishtinës.

Kandidaturën e tij, përmes një postimi në Facebook e ka konfirmuar, Feim Tahirsylaj, që është këshilltar i kryeparlamentarit Glauk Konjufca.

Tashmë shumica e partive politike, i kanë publikuar emrat e kandidatëve për kryetar komunash, ndërsa është Lëvizja Vetëvendosje-, ajo e cila deri më tash zyrtarisht ka konfirmuar vetëm kandidaturën e Mimoza Kusari – Lilës për Gjakovë dhe të Alban Hysenit për Gjilan.

Kundërkandidatët e Vitisë për Prishtinë nga Lidhja Demokratike e Kosovës Përparim Rama, nga partia Demokratike e Kosovës Uran Ismajli, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Daut Haradinaj, si dhe nga Aleanca Kosova e Re e Selim Pacolli.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0