Apostollova – politikanëve: Mos jepni afate për liberalizimin e vizave

Apostollova – politikanëve: Mos jepni afate për liberalizimin e vizave

Shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka kërkuar edhe njëherë që të mos japin data për heqjen e vizave deri në fund të këtij viti.

Apostolova tha se ky është në proces në bërje dhe se sipas saj, tash i mbetet shteteve në mënyrë individuale të vendosen për lëvizjen pa viza.

Këto komente ajo i bëri në takimin që bashkë kryekuvendarin Kadri Veseli zhvilluan mëngjesin e sotëm me anëtarët e Komisionit për Legjislacion

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0