Ambasada amerikane i bën thirrje Qeverisë: Emëroni profesionistë e jo militantë politikë

Ambasada amerikane i bën thirrje Qeverisë: Emëroni profesionistë e jo militantë politikë

Ambasada Amerikane në Kosovë  ka bërë një postim në Twitter ku ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të mos punësojë militantë politikë, por që emërimet të bëhen me meritë.

“Sot ne i njohim ata zyrtarë që i shërbejnë me ndershmëri vendit të tyre dhe i bëjmë thirrje Qeverisë së re të Kosovës që të emërojë profesionistë me përvojë e jo militantë politikë,” thuhet në postimin e Ambasadës në Twitter.

U.S. Embassy Pristina@USEmbPristina

Today we recognize those officials who honorably serve their country and call on #Kosovo‘s new government to appoint experienced professionals, rather than political allies. #PublicServiceDay635:46 PM – Jun 23, 2020Twitter Ads info and privacy29 people are talking about this

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0