1 2 3 371 30 / 11116 POSTS
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka mobilizuar Inspektoratin e Tregut për të ngritur sigurinë e produkteve në treg, mbrojtje [...]
Kanë dalur pamjet e para nga takimi i Joe Biden me Vladimir Putinin në Gjenevë të Zvicrës. Biden është i shoqëruar nga Sekretari Amerikan i Shteti [...]
Një vajzë 14-vjeçare me banim në fshatin Vërbovc, ka 10 ditë që është zhdukur në rrethana misterioze. Familja e ka raportuar ngjarjen në Polici të ci [...]
Në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere është duke u diskutuar për raportin financiar të Radio Televizionit të Kosovës. Përveç raportit finan [...]
Në kuadër të finalizimit të pakos së ligjeve kundër korrupsion, sot dhe nesër do të mbahet punëtoria dy ditore për Projekt Ligjin për Deklarim, Preja [...]
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar dje Mitrovicën e Veriut ku është takuar me liderët politikë dhe shoqërinë civile.   [...]
Ish-kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës për ish-Jugosllavi, Carla Del Ponte, në një intervistë për mediumin gjerman “Der Spiegel“, ka treguar një ra [...]
Infektologu Izet Sadiku ka dhënë dorëheqje nga pozita e u.d të drejtorit të Klinikës Infektive në QKUK. Këtë e ka konfirmuar vet Sadiku për Gazetë [...]
Në Prishtinë, Iniciativa Kundër Korrupsionit (RAI), me mbështetjen e Bashkimit Evropian, ka mbajtur performancën kundër korrupsionit “Sinjalizo”, me [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit në Bruksel me presidentin serb, Aleksandër Vuciq ka treguar katër propozimet që ka pasur pala kosovar [...]
Kryetarja e shkarkuar e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka thënë se vendimi për shkarkimin e saj nga kjo pozitë ishte i porositur. [...]
Nën ndërmjetësimin e BE-së, kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq kanë filluar takimin e nivelit të lartë në [...]
Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media nga Presidenca. “Presidentja e Repu [...]
Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka emëruar gjyqtarin e Gjykatës së Apelit, Kreshnik Radoniqi si kryesues të ri të Komisionit Qendror të Zgjedhjev [...]
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka shkarkuar Valdete Dakën nga pozita e kryetares së KQZ-së Në arsyetimin e Presidentes, të siguruar nga Gaz [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekruan Murati ka paralajmëruar pako të re të rimëkëmbjes ekonomike, paralelisht me rishikimin e buxheti [...]
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve e pati një takim të pakëndshëm sot në mëngjes në Zyrën e Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani. E parj [...]
Eksporti kosovar ka shënuar rritje për 66 për qind krahasuar me pesë mujorin e parë të vitit të kaluar. Zëdhënësi i Doganës, Adriatik Stavileci, në n [...]
Gjykata Themelore e Prishtinës e ka hedhur poshtë aktakuzën për korrupsion ndaj ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Li [...]
Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se ky vit do ta ketë përformancën më të mirë ekonomike në dy dekadat e fundi [...]
Christian Eriksen e ka lëshuar deklaratën e parë publike që prej se e pësoi një arrest kardiak gjatë ndeshjes së Danimarkës kundër Finlandës në Euro [...]
Me 73 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin për përgjegjësitë disiplinore të gjyqtarëve dhe [...]
Ministria e Shëndetësë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 10 raste të reja me COVID-19, pas testimit të rreth 2 mijë mostrave. “Ng [...]
Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër seancë plenare nga ora 10:00. Sipas në njoftimi nga Drejtoria për Media në Kuvendin e Kosovës, në rend të ditë [...]
Laboratori i njohur ndërkombëtar Neumann Labs ka nisur operimin në Kosovë. Me këtë rast, drejtori i “IPL Neumann Labs” në Kosovë, Musa Ahmeti ka t [...]
Ka përfundur proçesi i numërimit të votave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, ku rezulton se 105 deputetë votuan pro shkarkimit, 7 kundër dhe 3 [...]
Ambasada amerikane në Prishtinë ka reaguar pasi presidenti Joe Biden ka nënshkruar një Urdhër Ekzekutiv për të sanksionuar zyrtarët e korruptuar në B [...]
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, të mërkurën do ta fillojë vizitën zyrtare në Evropë. Vizita do të zgjasë tetë ditë, ndërsa shefi i Sht [...]
Ish-gjenerali i ushtrisë së Republika Srpskas, Ratko Mlladiq, është dënuar me burgim të përjetshëm nga Tribunali i Hagës për gjenocid, krime lufte dh [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka marr vendim që të filloj rimbursimin e mjeteve të tërhequra nga 10 përqindëshi i Fondit për Kursime [...]
1 2 3 371 30 / 11116 POSTS