688 raste të reja e 11 viktima nga COVID-19

688 raste të reja e 11 viktima nga COVID-19

Në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë shënuar edhe 688 raste të reja me infeksionin COVID-19. Ndërkohë edhe 11 kosovarë raportohet se kanë humbur betejën me këtë virus brenda një dite në të gjithë territorin e Kosovës

Këto të dhëna u bënë të ditura sot nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik në raporton 24-orësh.

Ndërkaq, në vend raportohet të jenë shëruar edhe 236 kosovarë.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (76, 54, 38 vjeç), Rahovec 2 raste (74, 67 vjeç), Ferizaj 1 rast (48 vjeç), Gjilan 1 rast (82 vjeç), Kamenicë 1 rast (57 vjeç), Klinë 1 rast (65 vjeç), Skenderaj 1 rast (76 vjeç) dhe Suharekë 1 rast (54 vjeç).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0