22 të shëruar nga koronavirusi, 4 raste të infektuar

22 të shëruar nga koronavirusi, 4 raste të infektuar

IKSHPK bën të ditur se sot pas testimit të 254 mostrave të dyshimta me Covid-19, vetëm 4 kanë dalë pozitive. Po ashtu, 22 persona janë shëruar.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Mitrovicës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Rekë) dhe me nga një rast vendbanimet: Rahovec dhe Zhur-Prizren.

Numri total i të shëruarve ka shkuar në 403.

IKSHPK bën thirrje që të respektohen rrekomandimet që sa më shpejt të dilet nga kjo krizë pandemie.

Share Now

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0