20 vjeçari që u godit nga treni kishte shkuar të aplikonte për rekrut në FSK

20 vjeçari që u godit nga treni kishte shkuar të aplikonte për rekrut në FSK

Një 20-vjeçar është goditur të enjten nga treni, në dalje të Prishtinës.

I. H. ishte duke shkuar në kazermën e FSK-së “Adem Jashari”, për të aplikuar për rekrut, por gjatë rrugës ai është goditur nga treni.

Rreth orës 14:00 një person 20-vjeçar nga rrethina e Skenderajt, është goditur nga treni i linjës Pejë -Fushë Kosovë, përballë kazermës “Adem Jashari”, në Prishtinë, raporton KTV.

Sipas dëshmitarëve të cilët nuk kanë dashur të flasin para kamerës, aksidenti ka ndodhur derisa i riu kishte zbritur nga një veturë dhe po tentonte ta kalonte linjën hekurudhore.

Ata kanë thënë se treni në vazhdimësi i kishte rënë borisë për ta paralajmëruar kalimin.

Sipas Policisë, personi është dërguar në QKUK nga njësiti mjekësor i FSK-së, me shenja jete por me lëndime të rënda.

Mjekët kujdestarë në emergjencë kanë konfirmuar se gjendja shëndetësore e të riut është e rëndë.

Mjekët kanë treguar se po presin për të parë nëse është i nevojshëm operimi i të riut.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0