13 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

13 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

13 persona kanë vdekur nga koronavirusi që nga dje, raporton Express.

Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, përmes një komunikate drejtuar mediave.

Me këto raste të vdekjeve, numri i personave që e kanë humbur betejën me këtë sëmundje që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 354.

“Numri total i rasteve pozitive është 10.590 raste nga 41.615 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 354 raste të vdekjes”, thuhet në njoftimin e Institutit./

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0