VV-ja dhe LDK-ja thërrasin seancë të jashtëzakonshme

VV-ja dhe LDK-ja thërrasin seancë të jashtëzakonshme

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në këto momente kanë mbledhur nënshkrimet për një seancë të jashtëzakonshme për ditën e mërkurë.

Këto dy parti opozitare kanë thirrur këtë seancë për të diskutuar për draft marrëveshjen e propozuar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë, transmeton kosovapress.

Në arsyetimin e kësaj kërkese thuhet se kjo dokumenti i propozuar nga Qeveria është shumë problematike, andaj pas debatit do të propozohet një rezolutë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0