Vuçiq dhe Thaçi takohen të dielën në Bruksel

Vuçiq dhe Thaçi takohen të dielën në Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohen të dielën.

Kështu bëjnë të ditur burime diplomatike evropiane të agjencisë serbe “Tanjug”, e cila thekson se dy homologët do të takohen më 24 qershor në raundin e ri të dialogut në Bruksel.

Në takim Vuçiq dhe Thaçi do të flasin për arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve në mes dy vendeve.

“Tanjug” shton se zbatimi i marrëveshjeve të arritura do të jetë tema e dytë e rendit të ditës së diel.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0