Vjosa Osmani anëtare e kryesisë së LDK-së

Vjosa Osmani anëtare e kryesisë së LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), sot ka zgjedhur anëtarësinë e subjektik, raporton EkonomiaSot.

Kryesia e përbërë prej 33 anëtarëve përfshinë nëntë gra në mesin e të cilave bënë pjesë edhe ish- deputetja e kësaj partie, Vjosa Osmani

Në Këshillin Drejtues të LDK-së janë propozuat 33 emra për anëtarë të Kryesisë.

Në Këshill janë propozuar 33 emra për Kryesi ata janë: Agim Veliu, Kujtim Shala, Lutfi Haziri, Vjosa Osmani, Gazmend Muhaxheri, Haki Rugova, Ismet Beqiri, Imri Ahmeti, Anton Quni, Hikmete Bajrami, Avdullah Hoti, Muharrem Sfarqa, Sokol Haliti, Vlora Dumoshi, Lumi Abdixhiku, Brikena Krasniqi, Valon Murtezi, Fadil Krasniqi, Rrezarta Krasniqi, Arban Abrashi, Mirjeta Kalludra, Besian Mustafa, Florian Dushi, Selim Kryeziu, Mybera Mustafa, Safet Kamberi, Lutfi Zharku, Lirije Kajtazi dhe Fidan Rekaliu

Si emra të rinj në Kryesi janë  : Valon Murtezaj, Florian Dushi, Lumir Abdixhiku, Vjosa Osmani, Rrezarta Krasniqi

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0