Vitia:Vetëm 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 22 pacientë të tjerë

Vitia:Vetëm 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 22 pacientë të tjerë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus në vend.

Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 806.

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) sot ka testuar 243 mostra, prej të cilave 7 kanë rezultuar pozitive.

Ministri po ashtu ka bërë të ditur se janë shëruar edhe 22 persona të prekur nga koronavirusi.

“ Sot nga 243 testime, kemi 22 bashkëqytetarë të shëruar dhe 7 raste pozitive me COVID-19”, ka njoftuar Vitia.

Njoftimi i plotë i Vitisë:

Sot nga 243 testime, kemi 22 bashkëqytetarë të shëruar dhe 7 raste pozitive me COVID-19.
Dita e katërt me radhë që i kemi këto rezultate pozitve të cilat lidhen me punën, angazhimin dhe respektimin e rregullave🙏👏

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0