Video e rrallë e familjes Jashari më shumë se një muaj para sulmit nga forcat serbe

Video e rrallë e familjes Jashari më shumë se një muaj para sulmit nga forcat serbe

5, 6 dhe 7 marsi janë datat që shënojnë epopenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Këto ditë shënojnë sulmin e tretë mbi familjen Jashari në Prekaz të Drenicës më 1998, të cilat shënojnë edhe rënien e komandantit legjendar, Adem Jashari.

Pamjet që do të shihni më poshtë janë incizuar më 27 janar të 1998-s, më shumë se një muaj para sulmit mbi familjen Jashari.

Në pamje shihen vrimat e plumbave nga sulmet paraprake të forcave paramilitare serbe ndaj familjes legjendare të Jasharëve.

Në të shihen Hamza Jashari, i cili flet për represionin e Serbisë, ndaj shqiptarëve të Kosovës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0