Vetëvendosje ka 32 deputetë, gjeni emrat e tyre

Vetëvendosje ka 32 deputetë, gjeni emrat e tyre

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar në uebfaqen e saj rezultatet e subjekteve politike dhe deputetëve të cilët kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për tu bërë pjesë e Kuvendit.

Lëvizja Vetëvendosje në legjislaturën e re do të ketë 32 deputetë.

Listës i prinë kryetari i këtij subjekti, Albin Kurti me 183 mijë e 868 vota i pasuar nga Glauk Konjufca me 72 mijë e 775 vota.

Lista e plotë e 32 deputetëve të VV-së:

1.Albin Kurti 183868 vota

2.Glauk Konjufca 72775 vota

3.Albulena Haxhiu 46861 vota

4.Arben Vitia 26074 vota

5.Hekuran Murati 23274 vota

6.Mimoza Kusari Lila 22553 vota

7.Liburn Aliu 18535 vota

8.Saranda Bogujevci 18518 vota

9.Rexhep Selimi 16096 vota

10.Haki Abazi 15922 vota

11.Yllza Hoti 14810 vota

12.Mefail Bajqinovci 14494 vota

13.Labinotë Demi Murtezi 13595 vota

14.Hajrulla Çeku 12163 vota

15.Valon Ramadani 12136 vota

16.Jahja Kokaj 12119 vota

17.Gazmend Gjyshinca 12104 vota

18.Arbërije Nagavci 11110 vota

19.Fitore Pacolli Dalipi 10944 vota

20.Artan Abrashi 10442 vota

21.Shpejtim Bulliqi 10252 vota

22.Arbër Rexhaj 9595 vota

23.Agon Batusha 9261 vota

24.Salih Zyba 8462 vota

25.Dimal Basha 8342 vota

26.Arbëreshë Kryeziu Hyseni 8315 vota

27.Fatmire Kollçaku 8126 vota

28.Fitim Uka 8010 vota

29.Fjolla Ujkani 7952 vota

30.Alban Hyseni 7883 vota

31.Enver Haliti 7723 vota

32.Arta Bajralija 7670 vota

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0