Veseli – Kurtit: Çka po mendoni të arrini me këtë qasje politike

Veseli – Kurtit: Çka po mendoni të arrini me këtë qasje politike

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit ka pyetur kryeministrin Kurti se ku po mendon të arrijë ai me qasjen që po e bënë karshi amerikanëve.

“Po rrezikon shembjen e ndërtimit historik të mardhënieve tona me Amerikën. Kulmi po arrihet kur Amerika po mendon tërheqjen e trupave amerikane nga vendi. Sot më me dëshirë do të flisja për programin dhe planin e kësaj qeverie e këtijë kryeministri. Si lider i opozitës do ta kishit përkrahjen time edhe për ti quar hajnat në burg, por, frikësohem se nuk jeni të sinqertë sepse problemet reale të qytetarëve nuk i keni dëgjuar sinqerisht”, tha ai.

…Këto lojra që po i bënë janë për ta larguar vëmendjen dhe kësaj do ti dal boja shumë shpejt”, tha ai./EkonomiaSot

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0