Veseli: Deri të mërkurën të përfundojë çështja e demarkacionit

Veseli: Deri të mërkurën të përfundojë çështja e demarkacionit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në një konferencë për media tha se ajo çfarë duan është që deri të mërkurën të përfundojë çështja e demarkacionit me Malin e Zi.

“Jemi në rrugë të mirë që të jemi unik të jemi në seancën për ratifikimin e marrëveshjes”, tha Veseli, duke shtuar se sot kanë pasur një takim të mirë, ku të pranishëm kanë qenë edhe spektri opozitarë.

Veseli tha ajo çfarë duan është që çështja e demarkacionit të përfundojë deri të mërkurën.

“Kërkojmë përkrahjen nga ju media dhe qytetarët që të arrijmë konsensusin. Thërras çdo deputet që e do shtetin dhe atdheun e vet, nuk ka patriotizëm më të madh sesa sot nesër a pasnesër, me konsensus të plotë pozitë-opozitë me e votuar marrëveshjen dhe me i jep perspektivë vendit, më tepër sesa debateve patriotike”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0