Thaçi takon Medvedev-in, thotë t’a ketë informuar për zhvillimet në Kosovë

Thaçi takon Medvedev-in, thotë t’a ketë informuar për zhvillimet në Kosovë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka takuar Kryeministrin e Federatës së Rusisë, Dmitry Medvedev në kuadër të ceremonisë së Inaugurimit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdoğan.

Lajmin e ka bërë të ditur vet presidenti Thaçi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në rrjetin shoqëror “Facebook”.

“Kryeministrin Medvedev shkurtimisht e informova për zhvillimet në Kosovë dhe në rajon”, tha Thaçi, me ç’rast njofton ta ketë ftuar për një komunikim fillestar mes dy vendeve.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0