Thaçi: Me Mustafën unifikuam qëndrimet mbi temat nacionale

Thaçi: Me Mustafën unifikuam qëndrimet mbi temat nacionale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Twitter pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa

Thaçi tha se me Mustafën ka pasur një takim të shkëlqyer, duke shkruar se janë pajtuar për qëndrim të unifikuar lidhur me çështjet kryesore kombëtare.

I pari i shtetit tha se është mirënjohës që LDK-ja ka qenë gjithmonë konstruktive në çështjet e rëndësishme për shtetin.

“Takim i shkëlqyer pune me ish-kryeministrin dhe udhëheqësin e LDK-së, z. Isa Mustafa. Ne u pajtuam të kemi një qëndrim të unifikuar për çështjet kryesore kombëtare. Mirënjohës që Z. Mustafa dhe LDK gjithmonë kanë qenë konstruktiv në çështjet e rëndësishme për ndërtimin e shtetit”, ka shkruar ai.

Hashim Thaçi@HashimThaciRKS

Excellent working meeting with former Prime-Minister and leader of LDK, Mr. Isa Mustafa. We agreed to have a unified position on key national issues. Grateful to Mr. Mustafa and LDK for always being constructive in state-building matters.

View image on Twitter

2311:49 AM – Mar 9, 2020Twitter Ads info and privacySee Hashim Thaçi’s other Tweets

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0