Tag: zgjedhjet2019

1 2 3 499 / 99 POSTS
Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor, Stevan Veselinoviq, e ka braktisur mbledhjen e këtij komisioni për shkak të marrjes së vendimit që dokumentet [...]
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, nuk ka përfillur zotimin që ai e ka bërë për listë të pastër të kandidatëve për deputetë të [...]
Kandidati i VV’së për deputet Hekuran Murati, përmes një reagimi në Facebook ka reaguar ndaj deklaratës së kandidatit për kryeministër Ramush Haradin [...]
Ish-deputeti Korab Sejdiu gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka deklaruar se vetëm një koalicion mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvend [...]
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar linkun ku mund të mësoni vendvotimin tuaj. Kjo është më e rëndësishme, sidomos për të rinjtë që këtë v [...]
Koalicioni mes Lidhjes Demokratike të Kosovës e Lëvizjes Vetëvendosje ka nisur të bëhet i pamundur pas kushtit të LDK-së që këto dy parti të garojnë [...]
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njoftoi se afati i aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës ka filluar nga sot, 30 gusht, dhe ai do të zgjasë [...]
Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti përmes një postimi në faqen e tij në Facebook ka lënë të nënkuptohet se LDK-ja tani është e gatshme për z [...]
Avdullah Hoti, nga radhët e LDK-së, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se posti i kryeministrit i takon partisë më të madhe në vend e një gjë të tillë [...]
1 2 3 499 / 99 POSTS