Tag: zgjedhjet2019

1 2 3 4 90 / 99 POSTS
Tashmë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), janë numëruar 100 për qind e votave, ku në faqen zyrtare të KQZ-së bëhet e ditur se ka përfunduar n [...]
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të [...]
Prokurori i Shtetit thotë se është në përcjellje të të gjithë procesit zgjedhor, derisa ka konfirmuar se të gjithë ata që e fotografojnë votën do të [...]
Valdete Daka, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka thënë se deri në orën 11:00 në Kosovë, kanë votuar rreth 9.64 për qind nga 1 milionë e [...]
Ambasdori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një postim në Twitter ka shkruar lidhur me zgjedhjet në Kosovës. Kosnett ka [...]
Në këto momente ka nisur votimi për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës. Janë 1,937,869 persona që sot kanë të drejt vote, të cilat do [...]
Qytetarët e Kosovës, me të drejtë vote, sot, nga ora 07:00 deri në orën 19:00, do të kenë mundësi për të votuar për të zgjedhur 120 deputetët e Kuven [...]
Partia Demokratike e Kosovës ka kërkuar nga Komisioni Qendror Zgjedhor që të rinumërohen votat e kandidatëve për deputetë, nëse Qendra e Numërimit dh [...]
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet ndaj biznesmenit Ramiz Kelmendi pas deklaratave të tij në një televizion, ku tha se votat e punëto [...]
2000 mijë pakot e votuesve nga diaspora, të cilat po qëndrojnë në Ministrinë e Infrastrukturës, janë të sigurta. Kështu ka pohuar zëdhënësi i KQZ-së [...]
Shqiptari nga ShBA: Nëse fiton Albin Kurti do të ndihmojë ekonominë në Kosovë me 50 milionë euro Menaxheri i shumë ndërmarrjeve të njohura, i cili [...]
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka bërë thirrje presidentit të vendit, Hashim Thaçi që ta emërojë anëtarin e tyre në Komisionin Qendror të Zgjedhj [...]
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar një video ku tregon se si duhet plotësuar fletëvotimi. Të dielën më 6 tetor qytetarët e Kosovës do t’u [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin kurti, ka kujtuar protestën “Një popull s’i nënshtrohet një njeri” e cila është mbajtur para një viti Kurt [...]
Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur tubim elektoral në qytetin e Rahovecit, nga ku kandidati për kryeministër i kësaj partie, Albin Kurti, kërkoi që [...]
Fushata e Vetëvendosjes vazhdoi sot drejt Istogut. Përmes një komunikate për media Vetëvendosje thotë se, “në Istogun e tokave pjellore por pa mbë [...]
Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin e LDK’së për kufijtë. Hoti i ka [...]
Sot ka nisur zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e 6 tetorit. Subjektet politike në Kosovë janë shprehur të gatshme të hyjnë në këtë fushatë, [...]
Ndonëse që nga paslufta janë mbajtur gjashtë palë zgjedhjesh, këto të fundit, që do të mbahen më 6 tetor, po konsiderohen të jenë më të paparashikues [...]
Rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit pritet të jetë i ngushtë mes subjekteve politike, mirëpo një rezultat të tillë mund ta përmbysë numri i madh i vo [...]
Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, listës së votuesve do t’i shtohen edhe 115 mijë votues të rinj, të cilët për herë të parë do të [...]
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilen është bërë e ditur se rreth 35 mijë aplikues jashtë Kosovës janë pranuar n [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur Daut Haradinajt të AAK-së lidhur me idenë e korrigjimit të kufijve. Haradinaj kishte thënë [...]
Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila veç vetë ka shpenzuar 30.308.14 [...]
Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, gjatë debatit për politikat fiskale në RTK 1, ka thënë se për VV-në synim kryesor është rritja [...]
Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje (LV) dhe kandidati për deputet, Rexhep Selimi, ka bërë me dije se aktualisht kjo lëvizje është në fazën pë [...]
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e radhës ka marrë vendim për decertfikimin e tre kandidatëve të Partisë Euroatlantike dhe një të pa [...]
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, është duke zhvilluar një takim me qytetarë në qytetin e Podujevës, ku ndër tjera p [...]
Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, përmes një statusi në rrjetin social "Facebook" ka porositur qytetarët që t [...]
Zgjedhjet parakohshme që do të mbahen më 6 tetor në Kosovë kanë qenë target analize për Institutin slloven, IFIMES, që merret me studimin e gjendjes [...]
1 2 3 4 90 / 99 POSTS