Tag: zgjedhjet2019

1 2 3 4 60 / 99 POSTS
Procesi i rinumërimit të rreth 1 mijë e 400 vendvotimeve pritet të përmbyllet nesër. Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve deri të shtunën në o [...]
Pas gati dy muajsh, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar edhe 392 pako fletëvotime nga diaspora. Zëdhënësi i Komisionit Qendror Zgjedhor, Val [...]
Procesi i rinumërimit të vendvotimeve po shkon drejt fundit. Sipas KQZ’së, vetëm gjatë ditës së djeshme janë rinumëruar 138 vendvotime. Zëdhën [...]
Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve po vazhdon rinumërimi i i votave të vendvotimeve me vendim të PZAP-it. Deri tani janë rinumëruar votat e mbi [...]
Janë bërë gati dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, por certifikimi i rezultateve akoma nuk ka ndodhur. Njohësit e çështjeve [...]
Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit po i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive. Në VV e LDK thonë se për ndarjen e 12 dikast [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka përsëritur qëndrimin e saj për të mbajtur sa më shpejt takime në nivel liderësh me LDK-në për formimin e qeverisë, ndërsa nga [...]
Prokuroria e Shtetit ka ngritur disa aktakuza ndaj personave që kryen vepra penale gjatë ditës së zgjedhjeve në Kosovë. Sipas Prokurorisë deri më [...]
Nga 1407 vendvotime, për të cilat Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa kishte marrë vendim të numërohen edhe një herë, në Qendrën e Numërimit d [...]
Mbi 1 mijë e 400 vendvotime kanë shkuar në rinumërim pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Më 13 nëntor të këtij viti në Qe [...]
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar rinumërimi i 1 mijë e 428 vendvotimeve. Ky rinumërim po bëhet pas vendimit që mori PZAP [...]
Gjykata Supreme ka vendosur sot që fletëvotimet e ardhura nga shteti serb, mbi 3 mijë e 700 pako të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjed [...]
Gjykata Supreme e Kosovës i ka refuzuar si të pabazuara ankesat në PZAP të Lëvizjes Vetëvendosje, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Kosova Demokrati [...]
Janë rinumëruar 50 vendvotime gjatë ndërrimit të dytë në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Kështu ka thënë zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, s [...]
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pas [...]
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mund të certifikojë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të mbajtura më 6 tetor, pa pasur nevojë të pres [...]
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1472 vendvotimeve. [...]
Nga shpallja e rezultateve përfundimtare nga KQZ, janë disa ish-deputetë që s’do të jenë më pjesë e legjislaturës së shtatë. Nga Partia Socialdemo [...]
Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se nuk ka zvarritje në arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje në mes të LDK-së [...]
PZAP-i e ka refuzuar si të pabazuar kërkesën e LVV-së për numërimin e mbi 4500 zarfeve me fletëvotime nga diaspora. Ndërkohë, LVV-ja ka deklaruar se [...]
Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, pas numërimit të këtyre votave, Lëvizja Vetëvendosje prinë me 6 mijë 783 vota, e pasuar nga Partia Demokratike e [...]
Në fillim të javës së ardhshme pritet të shpallen rezultatet përfundimtare nga KQZ-ja. Ndërkohë, dje ka nisur numërimi i votave me kusht dhe i votave [...]
Janë së paku dhjetë kandidatë për deputetë që kishin mashtruar elektoratin, kur në fushatën elektorale të zgjedhjeve të parakohshme, përpara emrit e [...]
Nga mëngjesi i sotëm, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i fletëvotimeve të ardhura me postë Zëdhënësi i Komisionit Qendror [...]
Sot pasdite pritet të përfundojë rinumërimi i 314 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) për shkak të gabimeve teknike me printimi [...]
Janë numëruar më shumë se gjysma e votave, të cilat KQZ kishte marrë vendim t’i çojë në rinumërim, pas problemeve me formularë. Pas rinumërimit, do t [...]
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën të dielën e kaluar në Kosovë, kanë lënë jashtë dy prej partive që ishin pjesë e qeverisjes së kalua [...]
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në [...]
Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kan [...]
Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koali [...]
1 2 3 4 60 / 99 POSTS