Tag: Vetevendosje

1 3 4 5144 / 144 POSTS
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka kritikuar ish-kolegët partiakë të cilët janë bërë pjesë e Partisë Socialdemokrate (PSD) në lidhje me [...]
Vlora Baruti i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin e ka bërë me dije përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” lideri i LV-së, A [...]
Vetëvendosje ka konfirmuar se më 29 shtator, e shtunë, me fillim prej orës 14:00 do të protestojë në sheshin e Prishtinës. Sipas kryetarit të kësaj [...]
Partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, para 7 shtatorit të këtij viti, kur do të mbahet takimi i radhës në Bruksel midis presidentëve Thaçi dhe [...]
Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, sot në Faceboook ka shkruar se në Kosovë po synohet bosnjëzimi i saj. Sipas tij, bosnjëzimi po synohet të bëh [...]
Lëvizja Vetëvendosje është bërë anëtare observuese e Internacionales Socialiste pasi këshilli i saj ka votuar për anëtarësimin e saj në këtë ndërkombë [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur lajm të tmerrshëm emërimin e Nijazi Thaçit për ushtrues detyre të drejtorit të KEK-ut. N [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se ish-partia e tij, Lëvizja Vetëvendosje, ka nisur sot [...]
Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi, ka thënë se kjo parti në tryezën politike, që pritet të mbahet të premten, [...]
Lëvizja Vetëvendosje të premten do të jetë nikoqire e tryezës me partitë politike të titulluar “Zgjidhja nëpërmjet zgjedhjeve”. Lideri i këtij subj [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se duhet të kryhen disa detyra të domosdoshme para dialogut final. Sipas tij para një dialo [...]
Lëvizja Vetëvendosje po mban tryezën “Shqiptarët dhe integrimi evropian”, në prag të Samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor. Në këtë tryezë po m [...]
Shpend Ahmeti ka refuzuar të tregojë nëse do të jetë kryetar i Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje deri në fund të mandatit të tij në komunë, teksa ka [...]
Lëvizja Vetëvendosje sot në shenjë pakënaqësie me reduktimet e shpeshtuara të energjisë elektrike ka zhvilluar një aksion simbolik para objektit të KE [...]
Deputetja e VV, Albulena Haxhiu në një konferencë për medie ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje  sot në mëngjes kanë dorëzuar në Prokurorinë Spec [...]
Kryetari i Lëvizjës Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar një deklaratë të djeshme të ministrit të Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, sa i përke [...]
Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur edhe për problemet brenda [...]
Rexhep Selimi, deputet nga Lëvizja Vetëvendosje tha se Kosova gjatë 10 viteve ka pasur më shumë stagnime sesa përparime. "Sot në emër të VV-së jemi [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Ali Lajçi ka theksuar se është i befasuar se pse po konservohet versioni aktual i kufirit në mes Kosovës dhe Ma [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se përplasjet në këtë parti mes tash kryetarit Albin Kurti dhe ish-sekretarit organizativ Dardan Mo [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj heqjes së flamurit kombëtar dhe vendosjes së flamurit shtetëror të Kosovës, në hapësirën “Te Rrethi” në Prishtinë [...]
“Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së”, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës t [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, [...]
Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 40 vota për, 10 kundër dhe 13 abstenime kanë miratuar rekomandimet e  Vetëvendosjes që kanë të bëjnë me dënimin e a [...]
1 3 4 5144 / 144 POSTS