Tag: Vetevendosje

1 2 3 4 5 120 / 144 POSTS
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti qeverinë Haradinaj e ka konsideruar qeveri të vdekur, të pakallur dhe një qeveri zombie, duke e vë [...]
Me rastin e 100 vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Lëvizja Vetëvendosje ka bërë homazhe tek shtatorja e tij në Prishtinë. Kryetari i VV-së, Alb [...]
Komuna e Prishtinës e ka anuluar tenderin e shpallur për furnizim me qumësht për shkollat fillore të kryeqytetit. Arsye për këtë po del të jetë munges [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka bërë me dije se mbrëmë ka mbajtur një prezantim para 10 studentëve ndërkombëtarë nga Austria. Kurti [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka dalë në mbështetje të punonjësve shëndetësorë, pasi konsideron se këta të fundit u mashtruan nga Qeveria për rritje të pag [...]
Lëvizja Vetëvendosje akuzon Qeverinë e Kosovës se është fajtore që SBASHK-u ka hyrë në grevë. Deputeti i VV-së Ismajl Kurteshi, ka thënë se grevën nu [...]
Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media në gjashtë mujorin e votimit të rezolutës së kuvendit për Bordet Publike, ka kërkuar që sa më par [...]
Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakord [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, në një konferencë për media nga zyrat e partisë së tij, ka folur për një grafit, i cili është bërë në o [...]
Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Preside [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për zhvillimin e dobët ekonomik, ka thënë se shoqëria kosovare në këtë aspekt është përtokë. [...]
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani në një konferencë për media tha se qumështi i cili i jepet fëmijëve në shkolla fillore nga Komuna e Pri [...]
Deputeti i LDK’së, Armend Zemaj ka pyetur Qeverinë se ku është liberalizimi i vizave, për të cilin është zotuar se do të ndodhë gjatë vitit 2018 Sipa [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Presidenti i Kosovës ka shpifur kur ka akuzuar zyrtarët e VV’së se janë organizator të sulmev [...]
Përfshirja e Partisë Socialdemokrate (PSD) në ekipin shtetëror të dialogut me Serbinë nuk i ka pëlqyer aspak Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizj [...]
Rezultatet zgjedhore do të vendosin nëse një duel televiziv mes Shpend Ahmetit e Albin Kurtit, në cilësinë e dy kryetarëve të partive mund të jetë i r [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për medie ku ka folur deputeti i kësaj partie, Rexhep Selimi, në lidhje me “dështimet” në fushën e sigurisë [...]
Ish-militantët e VV’së, tash përkrahës të Shpend Ahmetit, nuk iu dridhet qerpiku kur flasin për afërsi me Kadri Veselin e Ramush Haradinaj. Njëri pr [...]
Ish-Sekretari Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, ka vendosur i vetëm të ballafaqohet me akuzat e Albin Kurtit se PSD ka përfunduar në prehrin e PDK’së. [...]
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, mbajti fjalim në Mbledhjen e 35-të të Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie, ku foli edhe për dialogun si d [...]
Besnik Bislimi, Nënkryetar i Partisë së Albin Kurtit, ka thënë se Qeveria bashkë me Presidentin po e luftojnë opozitën, VV e LDK’në, pasi kanë hyrë në [...]
Deputetja Fatmire Kollqaku dhe Besnik Bislimi kanë kërkuar nga mediat që të vazhdojnë ta kryejnë punën e raportimeve dhe së bashku ta kenë në fokus çd [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i ftuar në emisionin Argument Plus, në Rtv21.tv. Duke folur për zgjedhje të reja në Kosovë, Kurt [...]
Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje ka qenë tejet i qartë kur është pyetur nëse mban ende kontakte me anëtarët e rinj të PSD-së. Kurti ka [...]
Anëtarë dhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në mënyrë simbolike mbollën 60 pemë në 2 hyrje të Prishtinës, duke adresuar disa hapa konkretë sipas t [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, po i kusht [...]
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se partia e saj nuk do të vendosë lule te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rug [...]
Pjesëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë kërkuar që të bllokohet kontrata mes Telekomit dhe z-Mobile, duke thënë se në krye të këtij institucioni janë [...]
Lëvizja Vetëvendosje (VV) në Podujevë ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të komunës së Podujevës, Agim Veliu dhe katër zyrtarëve komunal. Këtë [...]
Deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Frashër Krasniqi, i është kundërpërgjigjur deputetit të Vetëvendosjes, Liburn Aliu, i cili ka thënë se të la [...]
1 2 3 4 5 120 / 144 POSTS