Tag: Vetevendosje

1 2 3 4 5 90 / 144 POSTS
Sot ka nisur zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e 6 tetorit. Subjektet politike në Kosovë janë shprehur të gatshme të hyjnë në këtë fushatë, [...]
Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, gjatë debatit për politikat fiskale në RTK 1, ka thënë se për VV-në synim kryesor është rritja [...]
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook, ka reaguar duke i cilësuar reag [...]
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka komentuar deklaratën e deputetit të PSD-së, Faton Topallit, i cili ka thënë se nuk e përjashtojn [...]
Gjatë ditës së djeshme, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatë [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në rastin e Kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli, në videon që doli në media ku në emër të tij kërkoheshin para të palig [...]
Korrupsioni në vend është bërë barrierë për proceset integruese të vendit, liberalizimin e vizave, rritjen ekonomike, zvogëlimin e pabarazisë dhe forc [...]
Lëvizja Vetëvendosje, ka publikuar një pasqyrë me shifra alarmante të punëtorëve që po vdesin në vendet e punës. Këtë, e ka publikuar në Ditën [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me Glauk Konjufcën kanë ngritur kallëzim penal ndaj presidentit, Hashim Thaçi e kryeparlamenta [...]
LDK i bashkohet Vetëvendosjes në protestën për rrëzimin e kryeprokurorit të shtetit, raporton T7 Një protestë e ngjashme si ajo e mbajtur në shtato [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protestë paqësore pranë objektit të Prokurorisë së Shtetit për ditën e premte, 26 prill. Kryeprokurorin Aleks [...]
Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka përkujtuar Betejë e Koshares në 20 vjetorin e saj. Përmes një postimi në Facebook, Kurti ka thënë se kjo ishte n [...]
Lëvizjes Vetëvendosje sot i janë bashkuar një numër i madh i anëtarëve të nëndegës së PDK-së në fshatin Bakshi në Komunën e Kastriotit. Nga 25 qyte [...]
Lëvizja Vetëvendosje sot gjatë ditës është regjistruar edhe në Shqipëri. Në bordin e kësaj partie anëtarët janë të gjithë nënshtetas të Shqipërisë ndë [...]
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Ngavci duke folur në emisionin Frontal në T7 ka përmendur organizimet që po bëhen për të protestuar kundër [...]
Në Ditën Ndërkombëtarë të Shëndetit, nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku-Muhaxha, ka kritikuar kompanitë që ofrojnë sigurim shëndet [...]
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media bën të ditur se ka mbajtur një tubim me qytetarët e Vushtrrisë, brengat kryesore të së cilëve jan [...]
Partitë opozitare, Vetëvendosja dhe LDK-ja, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për dialogun, i miratuar tetë ditë më parë në Kuvendin e Kos [...]
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka paralajmëruar se partia e saj do të dërgojë në Kushtetuese presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka ngritur shqetësime se tarifa e vendosur ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina nuk është duke u zbatu [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se Qeveria nuk duhet të rrëzohet për shkak të taksës ndaj Serbisë, por ajo duhet të japë dor [...]
Një vit pas marrëveshjes Thaçi- Vujanoviq për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, Kryetari i Lëvizjes Vetëve [...]
Lëvizja Vetëvendosje mbajti konferencë për media në lidhje me të drejtat e shkelura të shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, ku foli anëtari [...]
Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe PSD-së, Shpend Ahmeti, e ka filluar ditën e tij me një padi në Gjykatën Themelore të Prishtinës Ai ka paditur is [...]
Kishte dal nga vendi i punës për të marrë pjesë në protestën e 10 shkurtit të 2007. Por, kjo ditë do të mbeste përgjithmonë në kujtesën e Zenel Zeneli [...]
Sot 12 vite më parë, Lëvizja Vetëvendosje, organizoi protestë ku kërkohej vetëvendosje për vendin. Atë kohë Policia e UNMIK-ut shtiu me armë ndaj [...]
Dy partitë më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, pranojnë se ditëve të fundit kanë përafruar qëndrim [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka prezantuar emrat e më shumë se 50 militantëve partiakë të AAK-së dhe PDK-së, që u punësuan gjatë vitit 2018 në Telekomin e Kos [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në mbledhjen e XXXVI-të Këshillit të Përgjithshëm, ka thënë se partitë në pushtet e kanë mbushur Telekom [...]
1 2 3 4 5 90 / 144 POSTS