Tag: Vetevendosje

1 2 3 4 5 60 / 144 POSTS
Tri letra u janë dashur, Hashim Thaçit, presidentit të Kosovës, e kreut të LV-së, Albin Kurtit që të dakordohen për takimin për mandatarin. Ishte [...]
Lideri i VV’së, Albin Kurti ka thënë se Partia e Isa Mustafës e përcakton se kur do të formohet Qeveria e re e jo Presidenti i Republikës. Ka thënë s [...]
Lëvizja Vetëvendosje nesër do të mbajë mbledhjen e 39 të Këshillit të Përgjithshëm të saj. Nëpërmjet një njoftimi për media, bëhet e ditur se mble [...]
Një ditë pas konstituimit të Kuvendit, presidenti Hashim Thaçi ia kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatarit për kryeministër. Por ndryshe pati vepruar [...]
Glauk Konjufca, kryetar i ri i Kuvendit, në fjalimin e tij të parë pas marrjes së këtij posti, ka premtuar se si kryesi e re e Kuvendit do të kryejnë [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka njoftuar se kanë dështuar negociatat me partinë e Isa Mustafës për koalicionin, e që nesër në Kuvend të [...]
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se po të mbaheshin zgjedhjet këtë të diele, VV’ja do t’i merrte 50 deputetë, me [...]
Nënkryetari i parë i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka konfirmuar se LDK nuk është sprapsur nga kërkesa për pozitën e presidentit, edhe pas ta [...]
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur rreth propozimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), që kjo e fundit të marrë 4 ministri dhe po [...]
Analisti politik, Faton Abdullahu, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nuk është e nevojshme që domosdo të arrihet një marrëveshje për postin e p [...]
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka bërë të ditur se së bashku me kryetarin e partisë, Albin Kurti janë takuar mbrëmë me deputetët [...]
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për koalicionin me VV-në, derisa tha se edhe partia e tij kanë dëshirë që marrëveshja të kryhet nesër në mëngjes. [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër Albin Kurti, ka treguar detaje rreth negociatave për marrëveshjen e koalicionit me Isa Mu [...]
Derisa ka folur rreth formimit të qeverisë së re, ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se kjo javë do të jetë vendimtare. Edh [...]
Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokr [...]
Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje  dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministri [...]
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas mbledhjes që thirri kryetari Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, tha se koalicioni me Vetëvendosjen është [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja e parë e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Në këtë takim, kryetari i VV’së [...]
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjës Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, ka shprehur urime për ditëlindjen e 75-të ish-presidentit Ibrahim Rugova. Për shumë [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se çështjen e 392 pakove me fletëvotime nga diaspora që kanë arritur në adresë të KQZ’së më 12 nëntor, e ka dërguar [...]
Zyrtari për marrëdhënie me jashtë në Lëvizjen Vetëvendosje, Kreshnik Ahmeti, ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Drejtësisë në detyrë, Abelard [...]
Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit po i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive. Në VV e LDK thonë se për ndarjen e 12 dikast [...]
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovë [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se deputeti i IRDK-së, Elbert Krasniqi iu është bashkuar sot në grup parlamentar. Kështu u bë e ditur përmes një [...]
Anëtari i VV-së, Alban Krasniqi i është kundërpërgjigjur akuzave të Nismës, duke thënë se kjo parti ka sjellur llumin e saj në QNR dhe po i ngacmojnë [...]
Anëtarja e Kryesisë së VV’së, Albulena Haxhiu, u është përgjigjur deklaratave të mëhershme të Nismës. Në një komunikatë, Nisma ka thënë se VV po b [...]
Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar në uebfaqen e saj rezultatet e subjekteve politike dhe deputetëve të cilët kanë arritur të marrin votat e mja [...]
“Gazeta Blic” ka siguruar votat e 110 kandidatëve për deputetë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lideri i saj Albin Kurti, ka siguruar mbi 181 m [...]
“Kur aeroplanët e NATO-s i bombarduan forcat serbe para 20 vjetësh për t’i përzënë ata jashtë Kosovës, Albin Kurti ndodhej në një autobus të kuq bash [...]
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që sa më shpejtë të i dorëzohet familjes së Astrit Deharit, ekspertiza [...]
1 2 3 4 5 60 / 144 POSTS