Tag: Trump

Pas samitit historik në Singapor, presidenti i SHBA, Donald Trump, dhe ai verikorean, Kim Jong-un, nënshkruan sot një Deklaratë, që përmban katër pikë [...]
(EkonomiaSot) - Vendimi më i fundit i President të SHBA-ve po cilësohet si fillimi i një lufte të re - luftës tregtare. Ekonomia globale gjatë shek [...]
Presidenti amerikan Donald Trump ka hedhur idenë që në Uashington të zhvillohet një paradë ushtarake në Ditën e Pavarësisë, më 4 korrik, sikurse franc [...]
3 / 3 POSTS