Tag: Thaci

1 249 / 49 POSTS
Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se në SHBA është takuar me Presidentin Trump, Pompeon, Mitchell dhe ambasadoren amerikane në OKB. Thaçi, në konferenc [...]
Deputeti i pavarur Korab Sejdiu sot ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës një kundërshtim ndaj kërkesës së presidentit Hashim Thaçi për interp [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë konferencës për media ka folur edhe për liberalizimin e vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj. Ai ka poros [...]
Për një dekadë, ish-kryeministri, tash president i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar çdo bisedë për ndryshim kufijsh në Ballkan. Sot, Thaçi [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka sulmuar partitë opozitare, të mbështetura edhe nga shoqëria civile lidhur me pengesën që sipas tij po ia bëjnë di [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nisur iniciativën për korrigjim të kufijve, por partitë opozitare s’po arrijnë të koordinohen ta parandalojnë k [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar lidhur me protestën kundër vizitës së piligrinëve serb në Gjakovë. Ai përmes një postimi në Facebook [...]
Korrigjimi i kufirit mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë  pjesë e marrëveshjes finale në mes të dy shteteve, ndërsa takimi i radhës mes presidentit të [...]
Presidenti Hashim Thaçi i është përgjigjur themelueses së Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, e cila kërkoi nga ai që t’ua mundësojë ser [...]
Në një drekë të vetme në kohën kur ishte Kryeministër, Hashim Thaçi dhe njerëzit me të cilët ai kishte drekuar kishin pirë hiç më pak se 10 litra verë [...]
​Ideja e presidentit Hashim Thaçi për “korrigjim” të kufijve është në kundërshtim me Nenin 1 të Kushtetutës së Kosovës, i cili thotë se Republika e Ko [...]
Faktori politik në komunën e Bujanocit është pro idesë së bashkimit me Kosovën, por kërkon që të bëhet kujdes me termat që përdor presidenti Hashim Th [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Kosova do ta bëjë Ushtrinë duke u koordinuar me aleatët. Kështu ka thënë pas një bisede telefonike [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në lansimin e kampanjës “Bëhu zëri im”, në përkrahje të të mbijetuarave të dhunës sek [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohen të dielën. Kështu bëjnë të ditur burime diplomatike [...]
Me ftesë të organizatorëve të Forumit Ekonomik Ndërkombëtar të Kontinentit të Amerikës (IEFA), konferenca e Montrealit, Presidenti i Republikës së Kos [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacolli janë pritur në Bundeskanlzeramt, nga kanc [...]
Forca e Sigurisë së Kosovës sot organizoi ceremoninë për manifestimin e “Epopesë së UÇK-së”, ku morën pjesë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe krye [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se Strategjia e zgjerimit e Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor ka dështuar të ofrojë qartë [...]
1 249 / 49 POSTS