Tag: Thaci

1 2 30 / 49 POSTS
Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës ka ndarë rreth 4 mijë euro për t’u furnizuar me lule. Përmes një postimi të publikuar në faqen zyrtare [...]
Njoftimi i Gjykatës Kushtetuese: Vendimet nga seanca shqyrtuese e mbajtur më 28 maj 2020 Në seancën shqyrtuese të mbajtur më 28 maj 2020, Gjyka [...]
Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se i mbështetë kërkesat për kushte më të mira të punës, dhe ndan shqetësimin me punëtorët për zbatimin e legjislacio [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Twitter pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa Thaçi tha se me Mus [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i ka shkruar përsëri letër kreut të VV’së, Albin Kurti, për vonesat që po krijohen në propozimin e [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë ndërrimit të moteve ka qëndruar në Kazermën “Adem Jashari” të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Komandanti s [...]
Tri letra u janë dashur, Hashim Thaçit, presidentit të Kosovës, e kreut të LV-së, Albin Kurtit që të dakordohen për takimin për mandatarin. Ishte [...]
Në organizimin e “Epopesë së Dukagjinit” që po mbahet në vendlindjen e kryeministrit Ramush Haradinaj në Gllogjan të Deçanit, pjesëmarrës është edhe p [...]
Kreu i shtetit Hashim Thaçi, ka vizituar të mërkurën vonë kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Thaçi i ka shkuar në shtëpi Mustafës, i cili ka kohë që lëvi [...]
Në zyrën e Kadri Veselit, sot Presidenti Thaci bashkë me koalicionin qeverisës dhe përfaqësuesin e PSD’së kanë biseduar për platformën e dialogut, që [...]
Presidenti i Kosovës, në një intervistë për mediumin austriak kurier.at ka folur rreth dialogut me Serbinë, mbi taksën e vendosur për produktet serbe, [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë ka deklaruar se nuk ekziston asnjë marrëveshje e nënshkruar me Serbinë, s [...]
Sot kur në Gjykatën Speciale në Hagë po intervistohet ish-komandanti i UÇK-së, Sami Lushtaku, presidenti Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook për të dh [...]
Presidenti Hashim Thaçi edhe më tutje nuk u ka dorëzuar asnjë dokument se çka ka biseduar me Serbinë deri tash ekipit negociator të udhëhequr nga Shpe [...]
Pasi i premtoi njeriut të Trumpit heqjen e taksës ndaj produkteve serbe, Hashim Thaçi ka vazhduar sërish me deklarata rreth kësaj teme. Këtë herë, pr [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e ndërrimit të motmoteve. Ai ka shkruar në Facebook se viti 2019 do të j [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi tha se nesër do t’i nënshkruaj ligjet për Ushtrinë dhe se nesër do zyrtarizohet themelimi i ushtrisë së Kosovës. Th [...]
Këshilltari i presidentit Thaçi ka thënë se taksa ndaj produkteve serbe është shumë i mirë, por Kosova është gozhduar nga ndërkombëtarët për këtë vepr [...]
Ramiz Lladrovci, kryetari i Drenasit, ka publikuar disa fotografi ku shihet me shumë zyrtarë të lartë të Partisë Demokratike të Kosovës. Bashkë me at [...]
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në ceremoninë qendrore për transformimin e FSK-së i ka uruar ushtrinë çdo pjesëtari të FSK-së, çdo qytetari të Koso [...]
Një video e presidentit Hashim Thaçi, duke uruar qytetarët e vendit për “liberalizimin e vizave” në vitin 2012, është bërë virale në rrjete sociale. [...]
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbetur jofunksional pasi që Gjykata Kushtetuese ia ka refuzuar kërkesën presidentit Hashim Thaçi për përbërjen e re [...]
Të paktën 65 mijë dollarë amerikanë janë dokumentuar se janë dhënë për librin biografik “New State, Modern Stateman” të Presidentit Hashim Thaçi. Kjo [...]
Hashim Thaçi e ka çuar përpara idenë e tij për rrëzimin e Ramush Haradinajt. Ka thënë se Qeveria udhëhequr prej tij e ka shkelur Kushtetutën kur ka [...]
Më 2019 rritje të buxhetit do të ketë më shumë për Zyrën e Presidentit dhe Zyrën e Kryeministrit sesa për Policinë e Kosovës. Kështu është parapa [...]
Shefi i Qeverisë tregon se ka qëndrim të njëjtë si opozita, kur bëhet fjalë për ruajtjen e kufijve. Ndërkaq LDK shpreson se nesër të gjitha partitë, p [...]
Deputeti i Parlamentit të Gjermanisë, Peter Beyer, ka folur për takimin që ka pasur sot në mëngjes me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Kur ky i [...]
Bedri Hamza ka thënë se si ministër i Financave duhet t’i vizitojë doganat e Kosovës Ministri i Financave, Bedri Hamza, shoqëroi të shtunën që shkoi [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në “Dialogun Strategjik për Ballkanin Perëndimor – takimi i liderëve”, të organizuar nga Forumi Eko [...]
Njohësi i çështjeve juridike dhe njëri nga pjesëmarrësit në hartimin e Kushtetutës, Riza Smaka, përjashton çdo mundësi që marrëveshja përfundimtare me [...]
1 2 30 / 49 POSTS