Tag: Termeti ne Shqiperi

1 2 30 / 47 POSTS
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është duke qëndruar sot në Kosovë. Ai ka qëndruar edhe në Kazermën e FSK-së “Adem Jashari”, në Prishtinë, ku u pr [...]
Një hartë e krijuar nga studiues evropianë, tregon se vendet e rajonit të Ballkanit e Mesdheut, si dhe Turqia, janë të gjithë shumë më të rrezikuar n [...]
E marta e 26 Nëntorit ishte për Shqipërinë një tragjedi që nuk do të harrohet. Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4 ballë la pas shumë viktima. Fatmir [...]
Organizata “Save the Children” thotë se rreth 9 mijë fëmijë janë në nevojë pas tërmeti të së martës në Shqipëri. Ata janë të trembur dhe të shqetë [...]
Në Shqipëri ka arritur në 49 numri i viktimave të tërmetit të fuqishëm që goditi vendin të martën, ndërsa operacionet e kërkim-shpëtimit po shkojnë d [...]
Kryeministri Edi Rama në ceremoninë paraditen e sotme tek ‘Varrezat e Dëshmorëve’ në Tiranë nuk është shfaqur në formë. Teksa ishte në krah të Metës [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, Albin Kurti mëngjesin kësaj të premte ka vizituar nga afër të prekurit e tërmetit në Durrës. Në një prono [...]
Tërmeti që në vitin 2002 goditi qytetin e Gjilanit, la një person të vdekur, derisa pati edhe shumë pasoja materiale. Djali i burrit që vdiq vite [...]
Më poshtë gjeni një letër të shkruar nga një çam, autor që është pronar i një hoteli të rrënuar në Shqipëri. Letra: Fjalia qe kam patur me shum [...]
Qyteti i Durrësit është përfshirë nga stuhi të forta. Nën çadrat e ushtrisë ndodhen ende disa banorë, fati i të cilëve nuk dihet pas këtyre reshje [...]
Ministria e Mbrojtjes raporton se deri më tani janë konfirmuar nga Policia e Shtetit 46 viktima nga tërmeti 6.4 ballë Righter që tronditi vendin më da [...]
Presidenti i klubit basketbollistik Mornar nga Tivari i Malit të Zi, Djordje Paviçeviç, thuhet se ka dhuruar një shifër të majme për viktimat e tërme [...]
Pamjet e shpëtimit të 33 vjeçarit Adriatik Bode, i cili mbeti i bllokuar në rrënojat e hotel ‘Mira Mare’ në Durrës janë postuar në facebook nga zjarr [...]
Në varrimin e vëllezërve nga Livoçi i Gjilanit, Isa e Shemsedin Abazi, të cilët vdiqën nga tërmeti që e goditi Shqipërinë mëngjesin e së martës, po m [...]
Pak minuta më parë u ndjenë sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri. Raportohet se goditja ishte 4.4 Ballë i shkallës Rihter. Epiqendra ishte tek K [...]
Një tjetër video dramatike ka mbërritur në redaksinë e “BalkanWeb”, ku një qytetar i ndodhur nën rrënoja arrin të komunikojë me punonjësit e kërkim-s [...]
Një tërmet i fortë ka goditur sërish territorin e Shqipërisë. Lëkundjet kanë qenë të forta dhe kanë zgjatur për disa sekonda. Tërmeti i fundit që [...]
Një tërmet ka ndodhur përsëri para pak minutash në Shqipëri. Magnituda e këtij tërmeti është 5.6. Epiqendra është shënuar në Durrës deri [...]
Ishin nisur dje në mëngjes për në Durrës. Aty do të shkonin për disa ditë me qëllimin që t’i kryenin disa punë. Por, dy vëllezërit nga fshati Livoç i [...]
Askush nuk po kursen asgjë për vëllezërit e motrat shqiptare që u tronditën nga tërmeti i djeshëm. Kosovarët qysh në orët e para të mëngjesit të d [...]
Ushtria e Kosovës që dje në mëngjes ka qenë në Shqipëri me ekipet e shpëtimit. Ata kanë qenë një ndihmë e madhe për të nxjerrë banorët e mbetur në [...]
420 qytetarë të Shqipërisë kanë ardhur në Kosovë gjatë kësaj periudhe që pas goditjes së tërmetit të fuqishëm në Shqipëri. Gjatë një transmetimi l [...]
Pas më shumë se 19 orësh nën rrënoja, Klajdi Qato është nxjerrë nga rrënojat e pallatit, raporton TCH. Qato u dërgua për në spital që të marrë ndi [...]
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është bërë nervoz me kërkesat për heqjen e tarifës në Rrugën e Kombit. Ai i ka thënë Behgjet Pacollit që kjo tari [...]
Në internet ka filluar mbledhja e të hollave për dy djemtë e familjes Abazi që ndërruan jetë tragjikisht pas tërmetit në Shqipëri, shkruan Gazeta Exp [...]
Mbi 20 të vdekur dhe mbi 600 të lënduar është bilanci i fundit i ditës tragjike shqiptare që nisi me tërmetin e fuqishëm 6.4 ballë, që ka goditur Shq [...]
Ka shkuar në 21 numri i viktimave të regjistruara deri më tani, si pasojë e tërmetit të fuqishëm që u regjistrua në orët e para të këtij mëngjesi. [...]
Është gjetur trupi i dytë i pajetë nga Kosova, që ka mbetur në gërmadhat e ndërtesave nga tërmeti në Durrës. Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nai [...]
Një person tjetër është gjetur i vdekur si pasojë e tërmetit në Shqipëri. Një djalë nga Kosova pa shenja jete është nxjerrë nga forcat e policisë [...]
Në orën 15:25, nga Ministria e Mbrojtjes në Shqipëri është raportuar se numri i të vdekurve ka shkuar në 16. [...]
1 2 30 / 47 POSTS