Tag: Telekomi i Kosoves

1 2 3 30 / 77 POSTS
Demir Limaj është rikthyer me pozitë të re në Telekomin e Kosovës. Pak ditë pasi u shkarkua nga pozita e Drejtorit të Shitjes, Limaj i cili është [...]
Shkaku i performancës së dobët, kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi, ka paralajmëruar edhe shkarkime të reja gjatë këtyre ditëve nga pozi [...]
Mungesa e provave të besueshme, ka qenë arsyeja që ka bërë që trupi gjykues, i udhëhequr nga gjykatësi Lutfi Shala, t’i liroi nga akuzat për keqpërdo [...]
Në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme, partitë politike ende nuk e kanë konkretizuar në premtimet e tyre asnjë plan për kompaninë publike Telekom. [...]
Buxheti i Telekomit të Kosovës u shfrytëzua edhe për ‘shopping’. Në dokumentin e siguruar nga arbresh.info thuhet se zyrtari i kësaj ndërmarrje pu [...]
Hetimin e dyshimeve për keqpërdorime milionëshe në Telekomin e Kosovës përmes departamentit të marketingut dyshohet se është përpjekur ta pengojë një [...]
Telekomi i Kosovës rrezikon bllokimin e llogarive bankare nëse brenda shtatë ditëve nuk e paguan borxhin ndaj kompanisë “Z-Mobile” në vlerë prej 25 m [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nga Suhareka ka komentuar kërcënimin e fundit që Devollët ia kanë bërë PTK-së, duke e dërguar te përmbarues [...]
Dardafoni i Blerim Devollit përmes përmbaruesit i ka dhënë kohë Telekomit të Kosovës vetëm shtatë ditë që të bëjnë kthimin e 25.9 milionë eurove të a [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka bërë thirrje që sa më parë të shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Telekomin e Kosovës. Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvi [...]
Operatori publik postar i Serbisë mban të uzurpuara 19 prona të Postës së Kosovës. Mbi këto prona Posta nuk ka kontroll dhe nuk realizon përfitime ek [...]
Para Komisionit Hetimor për PTK-në po dëshmon ish-kryeshefi i PTK-së, Shyqiri Haxha. Ai ka thënë se në kohën kur ka ardhur në krye të këtij instit [...]
Pas ankesës së avokatëve, gjykata nuk e ka lejuar prokurorin Naim Abazi që ta marrë në pyetje Ismet Hamitin, në lidhje me marrëveshjen mes Dardafone [...]
Kuvendi i Kosovës tashmë është duke mbajtë seancë të jashtëzakonshme për Telekomin. Aty, foli edhe ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka dhe d [...]
Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, e ka pranuar hapur se kanë punësuar disa familjarë në Postën dhe Telekomin e Kosovës, duke ftuar kështu autoi [...]
Dyshimet për qindra punësime të jashtëligjshme në Telekomin e Kosovës dhe dyshimet për abuzime me kontrata e tenderë milionësh në këtë kompani nuk jan [...]
Një listë e gjatë ku bëjnë pjesë edhe krerët e shtetit do të raportojnë para deputetëve  lidhur  me kontratën e Telekomit me Z-Mobile që brenda javës [...]
Komisioni Hetimor parlamentar ka shqyrtuar sot edhe hartimin e listës së dëshmitareve që do të dëgjohen në Komision për Telekomin e Kosovës. Nga di [...]
Sindikata e gatshme për protesta, thotë se nuk trembet nga kërcënimi i Devollëve, raporton T7 2500 punëtorë të Telekomit të Kosovës rrezikojnë të m [...]
Brenda një jave Telekomit të Kosovës mund t’i vihet ‘dryni’. Z-Mobile përmes një letre zyrtare i ka kërkuar kryeshefit ekzekutiv të Telekomit, Bedr [...]
Kryeshefi Ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Isftrefi dhe kryetarja e Bordit të kësaj ndërmarrje, Besa Shatri-Berisha, kanë raportuar në Komision [...]
Kryetari i Federatës Sindikale të Telekomit, Lahmi Balaj,  tha se janë kundër privatizimit të kësaj kompanie, raporton EkonomiaSot. "Ne jemi kundër [...]
Kryetari i Federatës Sindikale të Telekomit, Lahmi Balaj, tha se shteti nuk duhet të pranoj se po falimenton Telekomi. Sipas tij, duhet të shkëputet [...]
Federata Sindikale e Punëtorëve të PTK-së ka kërkuar që të mos vazhdohet kontrata me Z-Mobile. Në rast se ndodh një gjë e tillë kanë paralajmëruar [...]
Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mblidhet në orën 10:00 për të shqyrtuar dokumentacionin e pranuar nga Po [...]
Telekomi i Kosovës ka refuzuar t’i japë dokumentet e kontrata të kërkuara nga Komisioni Hetimor Parlamentar për PTK. Kryeshefi Bedri Istrefi, është [...]
Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhje. Rendi i ditës: Miratimi i rendit të Ditës; Mira [...]
Vazhdon rehatimi i kunatave të ministrave të Qeverisë Haradinaj. Këtë radhë derë punësimi është bërë Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale që ud [...]
Mbi 1800 punëtorë të Telekomit kanë nënshkruar peticion kundër vazhdimit të kontratës në mes të Telekomit dhe Z-Moblile. Kryetari i Sindikatës së P [...]
Në 6 muajt e ardhshëm nuk do të ketë punësime të reja në Telekomin e Kosovës. Kjo do të ndodhë nëse menaxhmenti dhe Bordi i kësaj ndërmarrjeje do t [...]
1 2 3 30 / 77 POSTS