Tag: Ruari O' Conell

Nuk ka vonuar përkrahja e ambasadorit britanik në Prishtinë, Ruairí O'Connell, për Ambasadën Amerikane, që ndoqi pikërisht shembullin e tij, duke u t [...]
Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) dhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar, kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi, që ka për qëllim ngritjen e transp [...]
Gjatë tryezës të organizuar nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, e cila është duke u zhvilluar tani, ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connel [...]
Ambasada e Britanisë në Kosovë është ndarë e pakënaqur me emërimin e Naser Shalës si drejtor i Sekretariatit të Agjencisë Kosovare të Krahasimit dhe V [...]
Ambasadori britanik në Kosovës, Ruairi O’Connell, ka përkujtuar viktimat e masakrës së Reçakut në 20 vjetorin e masakrës. O’Connell, në një postim [...]
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, i ka shprehur ngushëllime familjes së policit Izet Demaj, i cili u vra sot në detyrë. O’Connell e ka [...]
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka mbështetur deklaratat e homologut të tij amerikan, Philip Kosnett, duke theksuar se është në intere [...]
Në një deklarim të shkurtër përmes një videoje të postuar në Facebook, Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se Kosova [...]
Ambasadori i Britanisë së madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, po kërkon që në pozita të larta të emërohen njerëzve kredibil. Për këtë ka edhe një memor [...]
Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, ka komentuar vënien e tarifës prej 10 për qind nga Qeveria e Kosovës për produktet serbe. Më pyetje [...]
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka mbajtur të mërkurën ceremoninë e nënshkrimit të memorandumit të bashkëpunimit me krerët e Ministrisë së Infra [...]
Janë bërë 10 vjet që kur Britania e Madhe ka njohur shtetësinë e Kosovës. Sot me përmes një postimi në profilin e tij në "Facebbok",këtë ditë e ka sje [...]
12 / 12 POSTS