Tag: qeveria

Janë bërë gati katër muaj prej se kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga pozita që ai mbante dhe që nga 20 korriku, Kos [...]
Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndalimin e aktivitetit biznesor për Lojërat e fatiti me përjashtim të nenit 1 të këtij projektligji i cili trajt [...]
Vizita në Kosovë e nënsekretarit për Çështje Politike në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Hale, këtë të premte dhe të shtune, si dhe arritja e [...]
Projekti “Blinaja” do kushtojë rreth katër milionë euro, e rezidenca e presidencës kap shifrën dy milionë euro, raporton T7 Presidenca e Kosovës, për [...]
Vazhdojnë të dalin në dritë mosmarrëveshjet në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli. Ky i fundit tregoi sonte [...]
Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka thënë se pavarësisht situatës aktuale në vend, Qeveria e vendit do ta vazhdojë punën e saj. “Nuk pres që do të [...]
Liderët kosovarë nuk po mund të pajtohen sa i përket taksës 100 për qind, e së fundmi qëndrimet e tyre janë diametralisht të kundërta. Përderisa PDK-j [...]
I pari i ekzekutivit do të mbledhë sot ministrat në mbledhjen e rregullt të Qeverisë, shkruan Express. Në rend të ditës për diskutim janë disa pika. [...]
Kontratat e autoriteteve kontraktuese përmes procedurave të negocimit ka rezultuar të jenë me kosto më të lartë për shërbime apo mallra të pranuara, s [...]
Të fundit që shfaqën pakënaqësi me pozitën e tyre janë shërbyesit civilë dhe Sindikata e Pylltarisë, Bujqësisë, Industrisë së drurit, Mjedisit dhe Gju [...]
Vendimi unanim i marrë nga Kuvendi Komunal i Mitrovicës me datën 30.11.2018 duke ju drejtuar Qeverisë së Kosovës për të proceduar në Kuvendin e Kosovë [...]
Deputeti i Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës Igor Simiq ka thënë për televizionin përva se kjo Listë është e gatshme ta rrëzojë Qeverinë e Kosovës në [...]
Tre vjet më parë, Qeverinë që udhëhiqej nga LDK-ja e PDK-ja me disa parti të vogla, partitë e atëhershme opozitare, Vetëvendosje, AAK-ja e Nisma, patë [...]
Në kuadër të Javës Kundër Korrupsionit, IKD-ja ka publikuar raportin lidhur me përputhjen dhe ushtrimin e funksioneve publike të zyrtarëve të sistemit [...]
Një banor i Kosovës që punon në sektorin publik ka marrë 125 euro më shumë në vitin 2017, krahasuar kjo me 5 vite më parë. Sipas raporti pesë vjeçar t [...]
Pas ngjarjeve të sotme ku u arrestua Marko Gjuriq për hyrje ilegale në Kosovë, Lista Serbe është deklaruar se do të tërhiqet nga koalicioni qeverisës. [...]
16 / 16 POSTS