Tag: Qeveria Kurti

Qeveria e Kosovës ka votuar sot në mbledhje të qeverisë për shkarkimin e Bordit të Drejtorëve të Telekomit. Kjo u bë me propozim të Ministres së E [...]
Pagat që do të marrë kryeministri dhe kabineti i tij, pas vendimit për shfuqizimin e vendimit të vitit 2017 nga Ramush Haradinaj, do të përgjysmohen. [...]
Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen e saj të dytë në të cilën ka shqyrtuar dhe miratuar disa vendime. Vendimi i parë i miratuar nga Qever [...]
Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami kërkoi nga qeveria që të ndajë mjete për renovimin e dëmeve të shkaktuara nga erërat në komunën e Istogut dhe të [...]
Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që propozimi për zgjatjen e ndarjeve buxhetore t'i dërgohet Kuvendit për miratim, raporton EkonomiaSot Vendimi i [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen që do të mbajë sot pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017 për rritjen [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen që do të mbajë sot pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017 për rritjen [...]
Të mërkurën e 12 shkurtit, Qeveria Kurti pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria Haradinaj në fund të vitit 2017 për rritjen e pagave p [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot po e zhvillon vizitën e parë zyrtare jashtë vendit dhe këtë në Shqipëri. Kurti u prit nga Rama dhe kabinet [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka prezantuar kabinetin qeveritar. Glauk Konjufca, Agim Veliu, Albulena Haxhiu, Besnik Bislimi, Hykmete Bajr [...]
Kryeministri i ri, Albin Kurti, menjëherë pas mbledhjes së partë të kabinetit të tij qeveritar është nisur për të nderuar familjen Jashari në Prekaz. [...]
Kryeministri Albin Kurti ka folur për herë të parë në mbledhjen e qeverisë para ministrave. Kurti pasi që uroi kabinetin qeveritar tha se do të pu [...]
Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për të votuar qeverinë e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje-Lidhja Demokr [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mbledhjen e saj të Kryesisë. Ky vendim vjen pas zhvillimeve të fundit politike [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar punë të kryer çështjen e kreut të Kuvendit të Kosovës, që sipas marrëveshjes së parë me LD [...]
Akademik Rexhep Qosja, fajtor për moskrijimin e Qeverisë së re të Kosovës e ka bërë Lidhjen Demokratike të Kosovës. Në një opinion të publikuar në [...]
Një ditë pas konstituimit të Kuvendit, presidenti Hashim Thaçi ia kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatarit për kryeministër. Por ndryshe pati vepruar [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka caktuar datën 26 dhjetor si ditën kur do të konstituohet Kuvendi i Republikës së Kosovës. Edh [...]
Vetëvendosja do të bëjë publike organizimin e ministrive pas arritjes se marrëveshjes me LDK-në Demokraci Plus mbajti tryezë diskutimi lidhur me efek [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja e parë e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Në këtë takim, kryetari i VV’së [...]
Qeveria e ardhshme e Kosovës nuk do të ketë më shumë se 12 ministri. Për këtë janë pajtuar dy partitë të cilat pritet të formojnë Qeverinë e re, Lëvi [...]
21 / 21 POSTS