Tag: POLICIA E KOSOVES

1 2 3 30 / 75 POSTS
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se e ka ndaluar për 48 orë të dyshuarin R.A., zyrtar policor, për shkak të dyshimit të arsyeshëm se ka [...]
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në një konferencë për media nga Gjilani, ka pranuar se rreth 100 pjesëtarë të Policisë s [...]
Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur plagosur në Zhur të Prizrenit. Burimet e IndeksOnline brenda Policisë k [...]
Rashit Qalaj e ka kritikuar disa herë menaxhimin e Policisë së Kosovës në periudhën para se ai të vihej në krye të saj. Ka përmendur neglizhencën, po [...]
Gjykata Kushtetuese ka vendosur që të pezullohet Ligji për Pagat në Sektorin Publik deri më 30 mars të vitit 2020. Kështu, Gjykata ka vendosur që [...]
Gjykata Themelore në Gjilan, ashtu si në gjykimin e parë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj ish-komandantit të Stacionit Policor në Novobërdë, Shukri [...]
Ka vdekur në moshën 56 vjeçare polici i Kosovës Ahmet Brahimi Polici Ahmet Brahimi ka vdekur sot në moshën 56 vjeçare. Brahimi ka punuar në Pol [...]
Shpend Maxhni i cili para disa javëve dha dorëheqje nga pozita e shefit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, (AKI) pritet që së shpejti të emëro [...]
Ndonëse me Ligjin për kundërvajtje nuk parashihet që personat e gjobitur për shkelje të rregullave të komunikacionit të dënohen me burgim, shumë pers [...]
Policia e Kosovës që nga janari deri në muajin tetor ka konfiskuar gjithsej 7 mijë e 725 automjete. Numri më i madh i konfiskimeve gjatë kësaj per [...]
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar dy persona në fshatin Rudare në Zveçan. Në njoftimin e bërë nga Policia e Kos [...]
Policia ka gjetur në Prishtinë një kafkë e cila dyshohet të jetë e njeriut Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në rrugën “1 Tetori” në Prishtin [...]
Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, përmes një sqarimi për media [...]
Sindikata e Policisë së Kosovës shpreh indinjatën dhe shqetësimin e gjithë anëtarësisë dhe të punonjësve të Policisë së Kosovës që i përfaqëson lidhu [...]
Inspektorati Policor i Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka pranuar disa informacione nga Avokati i Popullit lidhur me dyshimet [...]
Ndryshime të mëdha janë bërë së fundi brenda institucionit të Policisë së Kosovës. Afro 100 pozita janë ndryshuar në kuadër të të gjitha drejtoriv [...]
425 kadetët e rinj që u pranuan në Policinë e Kosovës po përballen me ushtrime të vështira e herë të papërballueshme. Disa prej tyre, për arsye të [...]
Çështja e pensionimit të parakohshëm të zyrtarëve policorë të Kosovës është komentuar edhe nga ministri aktual i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa. A [...]
Një grua në Prizren është arrestuar pasi ka vrarë foshnjën e porsalindur. “Me datën 26 prill 2019, e dyshuara femër K/Shqiptare ka kërkuar ndihmën [...]
Policia e Kosovës po vazhdon me marrjen e masave në mënyrë që të këtë një siguri në trafik rrugor, si dhe uljen e aksidenteve të cilat shpesh po jan [...]
Një pjesëtar i Policisë së Kosovës është plagosur me armë zjarri sot në fshatin Brestovik të Pejës. Pas tretmanit në spitalin Rajonal të Pejës, për sh [...]
Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, po kërkon llogari nga dy ministra, Rrustem Berisha dhe Ekrem Mustafa, për konkurset në FSK dhe në Polici. Bekë Ber [...]
Policia e Kosovës po merr pjesë në garën ‘Annual Warrior Competition – AWC 2019’ në Jordan – Amman King Abdullah Special Operations Training Center". [...]
Ka rreth 5 vjet prej kur zyrtarët policorë nuk janë pajisur me jelekë antiplumb. Megjithëqë kanë pasur nevoja e edhe kërkesa, zyrtarët policorë i janë [...]
Shumica e drejtorive rajonale në Policinë e Kosovës nga sot kanë menaxherë të rinj. Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, pas ceremonisë së gr [...]
Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, kanë raportuar në Komisionin për të Dre [...]
Pesë persona, punëtor të një klinike private në Kosovë, janë arrestuar nga ana e policisë me dyshimet se kanë kryer transplantim të kundërligjshëm dhe [...]
Nëse do të ishte gjallë sot Polici i Njësisë Speciale të Kosovës, Enver Zymberi, do të mbushte 40 vjet. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Se [...]
Një person i gjinisë mashkullore është gjetur pa shenja jete para pak minutave në Pejë. Policia dhe prokuroria ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po [...]
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se në rastin e njohur si ‘Drenasi’ ka edhe të tjerë zyrtarë policorë që janë të d [...]
1 2 3 30 / 75 POSTS