Tag: OEK

1 2 30 / 44 POSTS
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka prezantuar rekomandimet e bizneseve për pakon e rimëkëmbjes së ekonomisë pas pandemisë, rapor [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka bërë propozime që të fillojë rihapja e vendit dhe të nisë zbutja e masave për disa biznese. [...]
Oda Ekonomike e Kosovës, Ministria e Tregtisë dhe Industrisë dhe Dogana e Kosovës kanë nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi, për të promovuar portalin p [...]
Një delegacion i investitorëve amerikanë kanë vizituar Odën Ekonomike të Kosovës. Kryetari i Odës Ekonomike, Berat Rukiqi, tha se Kosova ka nevojë [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar në lidhje tenderit publik të AQP ku parashiheshin të bliheshin produkte serbe dhe jo ven [...]
Oda Ekonomike e Kosovës.në kuadër të Forumit Ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Emirateve të Bashkuara Arabe. që po mbahet në Dubai, nënshkroi Memorandum t [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar ndaj veprimeve të Sindikatës së Arsimit të cilët kanë paralajmëruar grevë deri në rr [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në konferencën përmbyllëse për vitin 2018 për media tha se viti 2019 do të jetë i fokusuar n [...]
Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) me 18 dhjetor, do të organizojnë gala mbrëmje në mbështetje të organizatës “Down Syndrome Kosova”. Kryetari i OEK-ut, B [...]
Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) ka organizuar Panairin e radhës të Produkteve Bujqësore, Agroindustriale dhe Tregtisë Inverse “Prishtina 2018’’, në të [...]
Konkurrenca jo lejale, ekonomia informale janë barrierat kryesore me të cilat përballet biznesi në vend. Kjo është bërë e ditur gjatë publikimit të [...]
Kryetari i Odës Ekonomike, Berat Rukiqi, ka thënë se pas vënies  së taksës 100 për qind për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegina, [...]
Pas ceremonisë së nënshkrimit të themelimit të Odës bilaterale Kosovë - Shqipëri, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi tha se qëllimi i [...]
Keryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, tha se para se Kosova të vendoste masën prej dhjetë për qind ndaj produkteve serbe, do të duhej q [...]
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, ka zhvilluar një takim me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi dhe përfaqës [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi,  tha se diskutimi i sotëm me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj ishte në funksion të adresim [...]
Oda Ekonomike e Kosovës dhe Klubi i prodhuesve të Kosovës e kanë përkrahur vendimin e djeshëm të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e masës  prej 10 pë [...]
Oda Ekonomike e Kosovës dhe Klubi i Prodhuesve të Kosovës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me qëllim të rritjes së eksportit të mallrave vendo [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, ka mbajtur të hënën konferencë për media, në të cilën ka folur për sfidat dhe preokupimet e [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, gjatë pjesëmarrjes në hapjen e repartit të ri për përpunimin e farërave në fabrikën “Agroelita” në [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) Berat Rukqiq, ka pritur të martën në takim Ministrin e Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Bajram Hasanin. Në [...]
Sot në Sarajevë në kuadër të samitit të menaxherëve më të suksesshëm të rajonit dhe Evropës tre përfaqësuesit nga Kosova u gjetën ndër laureatët e çmi [...]
Oda Ekonomike e Kosovës i ka ndarë mirënjohje kompanisë "Royal Dutch Shell", për kontribut në zhvillimin ekonomik, përmirësim të imazhit dhe promovimi [...]
Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) përmes një komunikate për media ka kundërshtuar lejimin e importit të veturave të vjetra. Sipas OEK përderisa në Evro [...]
Odën Ekonomike të Kosovës e vizitoi ambasadori i Pakistanit në Ankara, përgjegjës për Kosovën, Muhammad Syrus Sajjad Qazi, i cili u prit nga kryetari [...]
Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) përmes një kumtese për medie ka bërë të ditur se është në mbështetje të deklaratës së ministrit të Drejtësië, Abelard Ta [...]
Oda Ekonomike e Kosovës (OEK), përmes një konference urgjente ka reaguar ndaj dënimit prej 1.3 milion eurove që Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) [...]
Oda Ekonomike e Kosovës në një konferencë për media ka folur lidhur me problemet që po u shkakton bizneseve mungesa e liberalizimit të vizave,  kjo pa [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu, ka pritur në një takim miqësor një delegacion të zyrës përfaqësuese të Tajvanit për Evrop [...]
Tregtia ndërkombëtare ndërmjet vendeve dhe rajoneve të ndryshme të botës zhvillohet në kuadrin e veprimtarisë së shumë strukturave ndërqeveritare, të [...]
1 2 30 / 44 POSTS