Tag: Mogerini

Shefja e Politikës së Jashtme e BE-së, njëherësh ndërmjetëse e Dialogut mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, Federica Mogherini, ka zhvilluar një bised [...]
Shefja për Politikë të Jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka dhënë detaje rreth bisedës së zhvilluar telefonike me Presidentin e Kosovë [...]
Delegacioni për dialog i kryesuar nga Shpend Ahmeti dhe Famir Limaj sot janë takuar me Federica Mogherinin, përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europia [...]
KMDLNJ-ja ka reaguar ndaj presionit të BE-së për heqjen e taksave ndaj mallrave serbe, duke thënë se Federika Mogherini, nuk brengoset aspak për qytet [...]
Zyra e Përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherinit, kanë dhënë detaje lidhur me takimin e zhvilluar sot me ekipin negociator kosovar të përbë [...]
Bashkimi Evropian e ka ftuar për konsultime në Bruksel ekipin negociator të Kosovës për bisedime me Serbinë, por, siç tha, zëdhënësja e BE-së, Maja Ko [...]
Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, ka thënë se liderët e Ballkanit Perëndi [...]
Presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, u kanë dalë mjaft punë me njëri-tjetrin këto ditë. Pas mbledhjes së jashtëzako [...]
Takimi i mbajtur sot në Bruksel për MSA-në mes zyrtarëve kosovarë dhe atyre të BE-së nuk ka kaluar pa tensione. Në takimin, në Bruksel, mes kryeminis [...]
Ka nisur takimi i Kosovës me BE-në në kuadër të Këshillit të Stabilizim-Asociimit (MSA), i cili po mbahet në Bruksel nga ora 13:00. Haradinaj do ta k [...]
Mbi 12 mijë komente e kanë vërshuar statusin e fundit të shefes së BE-së, Federica Mogherinit, në Facebook, në lidhje me ditën e të drejtave të njeriu [...]
Qëndrimi i Qeverisë së Kosovës nuk ka ndryshuar sa i përket vendimit për taksën 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnja. Kon [...]
Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjer [...]
13 / 13 POSTS