Tag: Mimoza Kusari

Ndonëse kanë kaluar tashmë tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, ende nuk është formuar qeveria e re për faktin [...]
Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari, ia ka drejtuar disa pyetje kryeministrit Ramush Haradinaj dhe ministrit për Zhvillim Ekonomik, Valdrin Lluka, [...]
Kryesia e Partisë Alternativa, përmes një komunikate për medie, ka reaguar lidhur me deklaratat e nënkryetarit të kësaj partie, Ilir Deda, i cili të e [...]
Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusuari, ka vendosur t’i dalë kundër kolegut partiak, Ilir Deda. Dersia ky i fundit me votën e tij ‘pro’, kishte qenë [...]
Pak pasi që Express ka publikuar listat e plota të deputetëve që votuan pro buxhetit dhe Ligjit për Dialogun, e ku figuronte edhe vota e deputetit të [...]
Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Mimoza-Kusari Lila ka thënë se Hashim Thaçi nuk do t’ua dorëzojë Fatmir Limajt e Shpend Ahmetit dokumen [...]
Emëruesi i përbashkët i gjithë situatës së krijuar nga Ekipi Negociator për fazën e fundit të dialogut me Serbinë është lufta për merita dhe ajo polit [...]
Kryetarja e Alternativës, deputetja Mimoza Kusari-Lila, ka ftuar të gjitha partitë parlamentare që me urgjencë të mblidhen në Kuvendin e Kosovës dhe “ [...]
Kryetarja e "Alternativës", Mimoza Kusari- Lila e ka quajtur skandaloz organizimin e seancës solemne të Kuvendit të Kosovës. Ajo përmes një postimi [...]
9 / 9 POSTS