Tag: LDK

1 2 3 4 90 / 105 POSTS
Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë n [...]
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, është i bindur se ata do t’i fitojnë zgjedhjet kurdo që ato mbahen. “Vlerësimet na nxjerrin [...]
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, thotë se Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti nuk përfaqësojnë kurrfarë grupi të unitetit. Sipas saj [...]
Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike t; Kosov;s, Besjan Mustafa, ka përsëritur qëndrimin e partisë së tij se para dialogut me Serbinë duhen zgjedhje të rej [...]
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, e ka vlerësuar të dobët paraqitjen e sotme të delegacionit shtetëror të Kosovës në Bruksel. Në n [...]
Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka thënë se kjo parti po sulmohet pasi nuk është bërë pjesë e pazareve. Tutje, Mustaf [...]
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në 29 vjetorin e partisë së tij tregoi se ka filluar të shërohet. Dy javë pas kësaj ngjarjeje [...]
Në prag të zgjedhjeve të brendshme në LDK, Isa Mustafa ka nisur sulmet ndaj Kadri Veselit dhe PDK’së. Njëjtë kishte vepruar edhe kur e kishte marrë pë [...]
Kryetari i Lidhjës Demokartike të Kosovës, Isa Mustafa ka regauar ndaj deklarimeve të fundit se “LDK është peng i Albin Kurtit". Mustafa në një status [...]
Opozita i kundërpërgjigjet pushtetit, i cili kërkon unifikim të spektrit politik në vend për çështje e dialogut me Serbinë. Në një intervistë për K [...]
Partia më e madhe opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës parashtron kritere dhe kushte të veçanta sipas së cilave, ajo do të mund të përfshihej event [...]
Pas reagimit të ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka reaguar përsëri deputeti i LDK’së, njëherësh mjek, Haxhi Avdyli. E ka quajtur “Kundër-rea [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të bëhet pjesë e ekipit të unitetit për bisedime me Serbinë, derisa Kosova nuk krijon një qeveri të re dhe legjiti [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas deklaratave të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, njëherësh [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka përsëritur edhe një herë qëndrimin se partia të cilës i takon mbetet e pandryshuar sa i përket [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), sot po shënon 29 vjetorin e themelimit të saj, raporton Ekonomia Online. Me rastin e këtij përvjetori, kryesia [...]
Ish-ministrja dhe ish-deputete e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka thënë se Isa Mustafa do të ishte dashur shumë më herët të largohet nga LDK-ja. “Isa [...]
Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në këto momente kanë mbledhur nënshkrimet për një seancë të jashtëzakonshme për d [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës, ka refuzuar ftesën e kryetarit të Kuvendit , Kadri Veseli për një takim të përbashkët me presidentin kryeministrin dhe e [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa sot ua ka përcjellë ambasadorëve të shteteve të Kuintit, OSBE-së dhe Zyrës së BE-së në Prishtin [...]
Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, tha se partia e tij nuk merr pjesë në seanc [...]
Pasi sot u votua pakoja e projektligjeve për transformimin e FSK’së në ushtri, deputetët e LDK’së, kanë shkuar në Velani për të bërë homazhe pranë var [...]
Avdullah Hoti nga LDK ka thënë se gjuha e kryeministrit Ramush Haradinaj ndaj Shefes për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini nuk është e [...]
Forumi i Rinisë së LDK-së ka mbajtur konferencë me temën “(Pa)siguria sociale dhe ekonomike e të rinjve në Kosovë”, në të cilin është diskutuar për sf [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot Presidentin Ibrahim Rugova, me rastin e shënimit të 74 vjetorit të lindjes. “Presidenti Ibrahim Rug [...]
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se partia e saj nuk do të vendosë lule te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rug [...]
Pushteti i është përgjigjur pozitivisht ftesës së opozitës për të marrë pjesë në seancën ku do të bëhet debat parlamentar për dialogun me Serbinë dhe [...]
Të hënën ka dhënë dorëheqje Kryetari i Bordit të Drejtorëve të Agjencionit Kosovar të Privatizimit, Petrit Gashi. Ai ka thënë se dorëheqja e tij vjen [...]
Së pari zgjedhje, pastaj dialog - projekt që prodhon stabilitet institucional dhe eviton rreziqet gjeopolitike që po i kanosen Kosovës. Kështu ka t [...]
Avdullah Hoti, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, ka thënë se koalicioni qeverisës duhet të largohet sa më shpejtë nga pushteti. Duke komentuar [...]
1 2 3 4 90 / 105 POSTS