Tag: LDK

1 2 3 4 60 / 105 POSTS
Ligji për Dialogun, i cili të enjten mori votat e deputetëve, pa LDK-në e Vetëvendosjen, javën që vjen, do të përfundojë në Kushtetuese. Vetëvendos [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të hyjë asnjëherë në koalicion me PDK-në apo me ndonjë parti tjetër në pushtet. LDK-ja përsërit se e vetmja zgj [...]
​Të mërkurën mbrëma Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar në shtëpinë e kryetarit të LDK’së, Isa Mustafa, për të biseduar rreth takimit që e k [...]
Kreu i shtetit Hashim Thaçi, ka vizituar të mërkurën vonë kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Thaçi i ka shkuar në shtëpi Mustafës, i cili ka kohë që lëvi [...]
Në Lidhjen Demokratike (LDK) kanë treguar të mërkurën se tanimë kanë lëvizur nga qëndrimi i mëhershëm zyrtar, sipas të cilit vendi duhej të shkonte në [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, i ka reaguar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, pas deklarimeve të këtij të fundit, se idenë [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës e ka quajtur skandaloze mos shpenzimin e buxhetit komunal në masën e duhur dhe bartjen e 25 milionë euro nga buxheti i ko [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhje Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se dialogu duhet të zhvillohet në pajtueshmëri me 2/3 e votave në [...]
Deputeti i LDK-së, Naser Rugova, ka thënë se partia e tij e ka vërejtur gabimin që ka bërë kur e ka votuar Hashim Thaçin për president të Kosovës. [...]
Grupi i Parlamentar i LDK-së në një konferencë për medie ka folur për parregullsitë në sistemin shëndetësor. Doktor Haxhi Avdyli nga LDK-ja ka th [...]
Dy partitë më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, pranojnë se ditëve të fundit kanë përafruar qëndrim [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës gjendjen e tanishme në Kosovë po e sheh si situatën më të vështirë për vendin. Kjo parti pohon se është gati për zgjedhje [...]
Mustafa numëron dështimet e koalicionit qeverisës, “këta vazhdojnë të bëjnë pazare” Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se “Koalicioni, që [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti po vazhdon të insistojë në shkuarjen në zgjedhje të reja. Sipas tij, koalicioni PAN duhet të [...]
Kryetarët e dy partive më të mëdha opozitare në vend, ai i LDK-së Isa Mustafa dhe i VV-së Albin Kurti tash e një kohë po përmendin rrëzimin e qeverisë [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti qeverinë Haradinaj e ka konsideruar qeveri të vdekur, të pakallur dhe një qeveri zombie, duke e vë [...]
Qeveria e Kosovës po përballet me presione ndërkombëtare për heqjen e taksës prej 100 për qind të vendosur ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës, për [...]
Grupi Parlamentar i LDK’së, por jo Partia, i ka dalë në krah Vjosa Osmanit, e cila ishte quajtur fashiste nga Këshilltari i Kadri Veselit. Përplasja [...]
Teksa ka dashur ti japë një përgjigje të fortë deputetes Vjosa Osmani e cila i reagoi Kadri Veselit duke thënë se PDK e ka në ADN tradhtinë, deputetja [...]
Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Hykmete Bajrami, ka demaskuar kryeministrin Ramush Haradinaj, që tha se ka kërkuar t’i zbritet paga. Bajr [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu po i sheh si kërkesë për të hyrë në qeveri, deklaratat e nënkryetarit të LDK-së Lutfi [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se koalicioni qeverisës ka intensifikuar sulmet ndaj partisë së tij, shkaku që deri tani nu [...]
Konfigurimi i Qeverisë është bërë pjesë e deklaratave të liderëve. Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, tha se nëse nuk shkohet në zgjedhje, duhet të bëhet rik [...]
Grupi i Asamblistëve të LDK-së ka mbajtur një konferencë për media gjatë të cilës kanë adresuar kritika të shumta ndaj kryetarit aktual të kryeqytetit [...]
Ramush Haradinaj e Kadri Veseli janë duke bashkëqeverisur me vendin më shumë se një vit. Koalicionit që kishin lidhur në maj të vitit 2017, pasi PDK e [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar të rënët në Masakrën e Reçakut, në 20-vjetorin e kësaj ngjarjeje “Sot 20 vjet më parë, banorët e Re [...]
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se bashkëkryesuesi i ekipit dialogues, Shpend Ahmeti, ka hequr të gjitha temat tabu në d [...]
Ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për një takim për t’u koordinuar për dialogun me Serbinë, nuk do t’i përgjigjen as këtë herë Lidhja Dem [...]
Institucionet e Kosovës kanë marrë të premten mbështetjen e Lidhjes Demokratike (LDK), subjekt ky kryesor në opozitë, për ta përfaqësuar vendin në faz [...]
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish krerët institucional dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për D [...]
1 2 3 4 60 / 105 POSTS