Tag: LDK

1 2 3 4 30 / 105 POSTS
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të japë dorëheqje. ‘’Presidenti duhet të [...]
Kundërshtimi që Vjosa Osmani i bëri rrëzimit të Qeverisë Kurti dhe koalicionit të ri qeverisës me AAK e Nisma, ka bërë që zyrtarë të LDK-së, kryetare [...]
Arben Gashi nga LDK-ja, e ka lutur kryeministrin Kurti që të heq tarifën ndaj Serbisë pasi sipas tij, kjo tarifë vetëm sa e ka prishur pozitën e Koso [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mbledhjen e saj të Kryesisë. Ky vendim vjen pas zhvillimeve të fundit politike [...]
Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni është shprehur se deri tash Vetëvendosja me çdo veprim ka treguar se nuk është e gatshme për një koalici [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar punë të kryer çështjen e kreut të Kuvendit të Kosovës, që sipas marrëveshjes së parë me LD [...]
Në Selinë Qendrore të LDK-së në Prishtinë ka filluar mbledhja urgjente e Grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike e thirrur nga kreu i partisë, Isa [...]
Akademik Rexhep Qosja, fajtor për moskrijimin e Qeverisë së re të Kosovës e ka bërë Lidhjen Demokratike të Kosovës. Në një opinion të publikuar në [...]
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani e ka cilësuar si gabim historik mos arritjen e një marrëveshje në mes të Lëvizjes Vetëven [...]
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se Partia e tij s’cakton datën e formimit të Qeverisë. Ka thënë se është obligim i Vetëvendosjes të marrë ma [...]
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë hyrë në fazën finale të mundësisë për të arritur marrëveshjen bashkëqeverisëse. Përkund [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës do të njoftojë edhe Këshillin e Përgjithshëm të partisë për zhvillimet e bisedimet për koalicion më Lëvizje [...]
Politologu Belul Beqaj ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk mund të fitojë pas zgjedhjeve atë që nuk e ka fituar në zgjedhjet e 6 tetor [...]
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti do ta votojë Qeverinë me Kryeministër Albin Kurti. Por sipas tij Vetëv [...]
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haki Rugova, ka bërë me dije se kjo parti nuk do të lëshojë pe për postin e presidentin në marrëv [...]
Lidhja Demokratike ka vendosur të mos pranojë idenë që për Presidentin të flitet pas një viti. Agim Veliu thotë se tash duhet të qartësohet pozita e [...]
Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje  dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministri [...]
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas mbledhjes që thirri kryetari Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, tha se koalicioni me Vetëvendosjen është [...]
Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka folur për marrëveshjen për bashkëqeverisje [...]
Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit po i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive. Në VV e LDK thonë se për ndarjen e 12 dikast [...]
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovë [...]
Isa Mustafa në një konferencë për media ka folur rreth zgjedhjeve të brendshme në LDK, koalicionin e mundshëm me LVV, taksën dhe dialogun Kosovë-Serbi [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, e ka quajtur skandaloze sjelljen e Presidentit Hashim Thaçi para deputetëve në Komision Hetimor P [...]
Ish-anëtari i kryesisë së LDK’së, që një kohë ka drejtuar edhe ministrinë e Kulturës, Astrit Haraqija, ka folur për proceset që po kalon LDK në këtë k [...]
Tri vrasje ndodhën brenda pak ditësh në Kosovë. Dy nga to u kryen në kazinotë e vendit, teksa viktima mbetën punonjësit, shkruan Lajmi.net. Rasti i [...]
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se Këshilli i Ekspertëve i LDK-së, në punëtorinë [...]
ryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka mbajtur mbledhje të kryesuar nga kryetari i kësaj partie, Isa Mustafa. Sic njofton Zyra për Media e LDK [...]
Partitë opozitare, Vetëvendosja dhe LDK-ja, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për dialogun, i miratuar tetë ditë më parë në Kuvendin e Kos [...]
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka drejtuar kritika të rënda në adresë të qeverisë Haradinaj, teksa ka folur për ndarjen e [...]
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, zgjodhi përvjetorin e 29-të Forumit të Gruas që të flasë për zgjedhjet e reja duke thënë se Qeve [...]
1 2 3 4 30 / 105 POSTS