Tag: kuvendi i kosoves

1 2 30 / 57 POSTS
Ende pa nisur seanca për votimin e projektligjit për rimëkëmbjen ekonomike, Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë 30-minutëshe. Kryekuvendarja Vjos [...]
Deputeti i PDK’së, Mergim Lushtaku, ka marrë fjalën në Kuvendin e Kosovës ku po diskutohet rreth dialogut të Brukselit dhe përformancës së kryeminist [...]
Në pamundësi për të vazhduar seancën dje, deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur dhe këtë të premte. Me shtatë pika në rend të ditës, të zgjed [...]
Në mungesë të kuorumit kanë dështuar të votohen në Kuvend të Kosovës marrëveshjet ndërkombëtare. Para se të hidhej në votim, Ministrja e Financave [...]
Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot ka mbajtur mbledhje për të shqyrtuar kërkesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për mbajtjen e seancëes për votimin [...]
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim Susanne Schütz, drejtoreshë për Evropën Jug-Lindore, Turqi dhe shtet [...]
Pasditen e sotme do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e sotme konstituive deputetët e rinj do [...]
Ndërkohë që dy partitë për formimin e qeverisë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur marrëveshje për formimin e qev [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka caktuar datën 26 dhjetor si ditën kur do të konstituohet Kuvendi i Republikës së Kosovës. Edh [...]
Gjykata Supreme ka vendosur sot që fletëvotimet e ardhura nga shteti serb, mbi 3 mijë e 700 pako të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjed [...]
Me përplasje fizike, vendime skandaloze, mungesë kuorumi e bojkot të seancave nga pozita e opozita është shënuar legjislatura e gjashtë e Kuvendit të [...]
Legjislatura e VI sot (e enjte) pritet ta mbajë seancën e fundit, pasi partitë politike parlamentare në fillim të këtij muaji janë pajtuar që më22 gu [...]
Pas një kohe të gjatë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është rikthyer në Kuvendin e Kosovës, në interpelancë, me kërkesë të PSD-së. Aty u [...]
Për nesër, në orën 10 e 30 minuta është paralajmëruar mbajtja e mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, në të cilën do të shqyrtohet kërkesa e 4 [...]
KDI-ja ka lëshuar një raport për monitorimin e punës së Kuvendit të Kosovës për vitin 2018, ku është zbuluar se në raportet e publikuara mungojnë të d [...]
74 deputetë kanë votuar rezolutën e propozuar nga Avdullah Hoti, shefi i grupit parlamentar të LDK-së. Prej tyre nuk kishte asnjë kundër dhe asnjë abs [...]
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka publikuar “Raportin e Monitorimit të Punës së Kuvendit të Republikës së Kosovës 2018”, raporton Ekonomia Onli [...]
Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës, për të shqyrtuar kërkesën e 49 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme. Seanca pritet të mbahet në orën 1 [...]
Në Kuvendin e Kosovës është miratuar platforma për dialogun, në mungesë të VV’së e Vetëvendosjes. Me 61 vota për, 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës k [...]
Pjesa dërrmuese e pikave në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës gjatë ditës së djeshme nuk arritën të miratohen për shkak të mungesës së kuorumit. [...]
Fiks 99 mijë e 695 euro ka blerë llap-topë Kuvendi i Kosovës. Në dokumentet që i ka siguruar KTV-ja, nuk specifikohet për kënd brenda Kuvendit janë [...]
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që më 2 shkurt të mbahet seanca, kur planifikohet të hidhet në votim Projektligji për Buxhetin. Caktimi [...]
Me të mbaruar pushimet dimërore, deputetët e Kuvendit të Kosovës thonë se i pret një punë tejet dinamike dhe ngjeshur. Miratim i Projektligjit për bux [...]
Lista Serbe ka theksuar se për shkak të dezinformatave të ndryshme që kanë dalë në media, qëndrimi i qartë i deputetëve të kësaj liste konfirmon se at [...]
Ka dështuar mbajtja e seancës së jashtëzakonshme e thirrur nga dy partitë opozitare LDK-ja dhe VV-ja për të diskutuar për draft-marrëveshjen gjithëpër [...]
Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në këto momente kanë mbledhur nënshkrimet për një seancë të jashtëzakonshme për d [...]
Më pak se pesë minuta ka zgjatur seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës. Pika kryesore e kësaj seance ishte debati parlamentar për politikën e jasht [...]
Ndonëse kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kishte kërkuar që të shtyhej seanca e jashtëzakonshme që ishte thirrur për sot, kryesuesi i seancës [...]
Kuvendi i Republikës ka votuar me shumicë votash projektligjin  për referendum. Me 49 për, 6 kundër dhe 6 abstenime Kuvendi miratoi në parim Projek [...]
Kuvendi i Kosovës ka dështuar të miratojë rezolutën e cila do ta kufizonte presidentin Hashim Thaçi që t’i negociojë kufijtë me Serbinë. Një ditë p [...]
1 2 30 / 57 POSTS