Tag: kurti

Nga 77 deputetë në Kuvend, 76 kanë votuar pro miratimit të rezolutës për moslejimin e referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë, asnjë votë kundër [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se tri dekada më parë, më 7 shtator 1990, delegatët e Kuvendit të Kosovës, në Kaçanik e kishi [...]
Nga nesër me datë 1 qershor në vend do të filloj faza e tretë e hapjes. Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, thotë se qeveria në krye me të nuk i nënshtrohet presidentit Hashim Thaçi. Kurti përmes Facebookut, thotë se [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do [...]
Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një video ka prezantuar punët e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit gjatë 100 ditëve të qeverisjes. Në postimin e [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, tha se presidenti Hashim Thaçi duhet të jep dorëheqje dhe të dalë në fushatë zgjedhore, pasi që sipas tij, është [...]
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, z. Besnik Bislimi, priti [...]
8 / 8 POSTS