Tag: Kryesia e Kuvendit

Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të jashtëzakonshme në ora 10:00, ku pikë e vetme rendit të ditës është diskutimi për vendimet e Qeverisë së K [...]
Përderisa Qeveria e Kosovës ka aprovuar projektligjin për dialogun me Serbinë, Kryesia e Kuvendit ka marrë vendim që të mërkurën të bahet seancë e jas [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas mbledhjes së Kryesisë ka bërë me dije se koalicioni qeverisës nuk do të shantazhohet nga askush. [...]
Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot për të shqyrtuar një kërkesë për seancë të jashtëzakonshme nga kryeministri, Ramush Haradinaj. N [...]
Kryesia e Kuvendit të Kosovës pritet të takohet sot për të shqyrtuar kërkesën e 42 deputetëve për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme, lidhur me “dë [...]
Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet të hënën për të vendosur për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme të cilën e ka thirrur opozita. Në [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha sot pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit se qytetarët e Kosovës do të lëvizin lirshëm në fund të kët [...]
Kolumnisti i rregullt i Kohës Ditore, Agron Demi, ka thumbuar Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjen të cilat në vazhdimësi thonë se nuk pra [...]
Mbajtja e seancës plenare e paraparë për të martën është shtyrë për sot në ora 10:00, në mungesë të kuorumit. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli pas [...]
Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e kryesisë me shefat e grupeve parlamentare. Aty pritet të merret vendimi për mbajtjen e se [...]
Albulena Haxhiu nga radhet e LVV akuzon Kadri Vesilin, për arsye se seanca për ratifikimin e marrveshjës është caktuar të mbahet me 18 shkurt pavarësi [...]
11 / 11 POSTS