Tag: Koronavirusi

1 6 7 8232 / 232 POSTS
Kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli, ka bërë të ditur se është shëruar banori i fshatit Petrovë, i cili ishte prekur me koronavirus. “Posa [...]
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia, ka njoftuar se katër persona të cilët ishin prekur nga virusi Covid-19, janë shëruar. Vitia sigur [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes një konference për media ka njoftuar se në mesin e të infektuarve me koronavirus, 31 persona janë duke u [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tëtë raste të reja me koronavirus, duke bërë që numri I të gjithë rasteve të [...]
Autoritetet kineze raportuan të hënën se nuk është shënuar asnjë rast i ri i infektimit të brendshëm, ndonëse u konfirmuan 39 raste të reja me prejar [...]
Kosova ka hyrë në javën kritike kundër pandemisë së koronavirusit. Por, sipas paralajmërimeve, as ky fakt nuk pritet ta ndalë krizën politike drejt s [...]
Eksperti i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, tha se të gjitha vendet e botës të goditura nga koronavirusi e kanë vetëm një front atë se si të min [...]
Sipas studiuesve, gati gjysma e pacientëve Covid-19 të regjistruar në studimin e kryer në provincën Hubei të Kinës paraqitën simptoma tretëse, të til [...]
Media italiane ‘Corriere della Sera’ i ka kushtuar një artikull të plotë përhapjes së koronavirusit në një prej fshatrave turistikë të Austrisë, ku ç [...]
“Spitalet janë të mbushur plot, njerëzit po vdesin në shtëpi”. Kështu ka deklaruar kryetari i Bashkisë së Bergamos, Giorgio Gori gjatë një bisede tel [...]
Pjesa më e madhe e të infektuarve me koronavirus nuk pësojnë asnjë komplikacion serioz dhe rikuperohen brenda dy javësh. Sipas të dhënave nga Kina, k [...]
Një ekspert izraelit që po punon në epiqendrën e përhapjes së koronavirusit në Itali ka paralajmëruar se respiratorët nuk do të përdoren më për perso [...]
Ka vdekur njëri nga të infektuarit me koronavirus në Kosovë, duke shënuar kështu edhe viktimën e parë nga COVID-19 në vend. Viktima është 82-vjeça [...]
Në bazë të të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i personave të vdekur nga koronavirusi në mbarë botën deri më tani ka shkuar në 13 mijë [...]
Në një njësi kërkimore me qendër në Belgjikë, shkencëtarët kanë njoftuar zbulimin e një antitrupi unik që është i aftë të neutralizojë virusin që shk [...]
Kryeministri Edi Rama ka postuar një video me pamje të frikshme nga një spital në Bergamo, duke pasqyruar atë çka po ndodh për shkak të koronavirusit [...]
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për dy raste të reja pozitive me koronavirus në Kosovë. Bëhet fjalë për dy persona që kanë pasur kontakt me personat tj [...]
Më shumë se 99% e viktimave nga koronavirusi në Itali janë njerëz, të cilët tashmë kanë pasur ndonjë sëmundje tjetër, treguan hulumtimet e autoritete [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar edhe personi i 21 me koronavirus në Kosovë. Sot janë në Laborat [...]
Komuna e Ferizajt ka marrë të gjitha masat mbrojtëse për ballafaqimin me koronavirusin dhe deri më tash nuk është konfirmuar asnjë rast me të prekur [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me stafin e tij, u janë nënshtruar testimeve për të parë nëse janë të infektuar me virusin Caovid-19. Mos [...]
Numri i pjesëtarëve të personelit mjekësor që janë infektuar me koronavirus në Itani ka shkuar në 2 mijë e 629 ose 8.3 për qind e të gjitha rasteve. [...]
1 6 7 8232 / 232 POSTS