Tag: Keqperdorime

Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) dhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar, kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi, që ka për qëllim ngritjen e transp ...
Inspektorati Policor i Kosovës ka shpallur tender publik për blerjen e një xhipi luksoz dhe për këtë qëllim ka paraparë të shpenzojë hiç më pak se 50 ...
Tek këtë vit ka mundur të vihet në funksion një aparaturë në Kardiologjinë Invazive, ani se për ta blerë atë ka gati katër vjet prej kur Kosova e ka m ...
Muajve të fundit, partitë politike në pushtet është raportuar se kanë punësuar qindra militantë nëpër institucione e ndërmarrje publike, çka kishte nx ...
Në emisionin “Frontal”, deputeti i Nismës, Milaim Zeka, ka akuzuar partinë e tij për punësime masive në ministritë që Nisma i udhëheq. Zeka ka akuz ...
“Me NISMËN në Qeveri çdo familje do ta ketë nga një të punësuar” Ky ishte një nga sloganet e fushatës zgjedhore të fundit të Nismës. Nëse jo p ...
Në vazhdën e punësimeve masive të AAK’së, del që edhe motrës së Donika Kadaj- Bujupit i është bërë një vend në Ministrinë e Mbrojtjes, të cilën e udhë ...
Ka dështuar mbajtja e takimit të Komisionit Hetimor Parlamentar për Telekomin, pasi aty nuk u paraqitën shumica e deputetëve të pushtetit. Vetëm 5 ...
Ministri i Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri ka thënë se të gjitha punësimet në ministrinë që e udhëheqë ai janë të ligjshme. Pas raportimit të ‘Koh ...
Lista e madhe e punësimeve në Telekom është shtuar në fillim të muajit mars. KTV-ja merr vesh se në fund të muajit të kaluar, e fillim të këtij mua ...
Rikthimi i Donika Kadaj-Bujupit në AAK, ka qenë i frytshëm për punësimin e familjarëve të saj. Pas punësimit të bashkëshortit në Telekom, tani motr ...
Eduard Brahimaj që është punësuar që rreth një vit me parë në Ministrinë e Infrastrukturës e udhëhequr nga Pal Lekaj i AAK-së ka thënë se punësimi i t ...
Në Ministrinë e Infrastrukturës, që udhëhiqet nga ministri Pal Lekaj, i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për rreth 1 vit e gjysmë qeverisjeje janë p ...
“Duhet ndalur kjo praktikë që dikush e ka më së afërti me pushtetin për të punësuar njerëzit e vet nga Partia Demokratike e Kosovës dhe çdo parti tjet ...
Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku thotë se për një vit e gjysmë qeverisja aktuale ka shpërdoruar afër 200 milionë euro. Përmes një postimi në Fac ...
Posta dhe Telekomi i Kosovës tashmë është shndërruar në adresë të punësimit për shumëkënd. Por si duket nder kushtet më të rëndësishme është të jesh ...
Djali i këngëtares Shkurte Fejza, Arbër Behluli, është punësuar në Zyrën e kryeministrit Ramush Haradinaj. Publikimi i vendimit për punësimin e tij ...
Rrahman Rama udhëheq institucionin më të rëndësishëm të sigurisë në Kosovë. Por, pa udhëheqje nuk ka mbetur as bashkëshortja e tij, Drita Simnica-Rama ...
Pozitë shumë të rëndësishme brenda Telekomit, ka marrë muajin e kaluar Vesmira Haxhaj - Haradinaj. Zëvendësdrejtoresha e re e Financave në ndërmarr ...
Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, ka komentuar punësimet e fundit familjare që po ndodhin në Telekomin e Kosovës. “Janë ngatërrua ...
Vala e punësimeve familjare, si duket nuk ka të ndalur. Përderisa së fundi u rehatuan në Telekom dy familjarë të deputetëve të AAK’së, tani nënkryetar ...
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) thotë se Ministria e Infrastrukturës (MI), ka lidhur kontrata për mirëmbajtje verore dhe dimërore të rrugëve naci ...
Ndonëse debati parlamentar i seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, është për vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financi ...
Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka hedhur akuza ndaj keqpërdorimeve të parëse së shtetit. Zeka tha se kryeministrin e vendit, Ramush Ha ...
Gjykata Kushtetuese ua ka dëshmuar bujarinë disa prej mysafirëve që kishin marrë pjesë në përvjetorin e nëntë të saj, të organizuar fundvitin e shkuar ...
Gati trefish më shtrenjtë sesa çmimi real ka paguar Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) për akomodimin e një grupi që e kishte dërg ...
26 / 26 POSTS