Tag: johanes hahn

Komisionari për Zgjerim i BE-së, Johanes Hahn, ka folur rreth Samitit të organizuar në Berlin, duke demantuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, për [...]
Format të veçantë për adresimin e të gjitha mosmarrëveshjeve në fushën e ekonomisë mes Kosovës dhe Serbisë ka propozuar komisari për Zgjerim dhe Fqinj [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës me Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn. [...]
Komisioneri Europian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn nesër qëndron në Kosovë. Në kuadër të kësaj vizite, J [...]
Komisioneri evropian për Zgjerim, Johanes Hahn, ka thënë sot se është duke pritur një përgjigje nga Prishtina për kërkesën e tij rreth heqjes së taksë [...]
Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i BE-së, Johannes Hahn ka përmendur vitin 2025 si shumë të rëndësishëm për kredibilitetin e perspektivës [...]
Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, ka dhënë shenja që kosovarët nuk do të mund të lëvizin pa viza në zonën Schengen para vit [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në takimin që ka mbajtur me Komisionerin Evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Joha [...]
Komisioni evropian Johannes Hahn ka arritur në Kosovë nga ku pritet të takohet me krerë të shtetit, për të diskutuar për taksën prej 100 përqind, të v [...]
Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit Johannes Hanhn, të hënën do ta vizitojë Prishtinën, ku do të tako [...]
Johannes Hahn, Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, të hënën më 3 dhjetor do të vizitoj Prishtinën me [...]
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian (BE), Johannes Hahn, ka mirëpritur votimin pozitiv të Komiteti LIBE për liberalizimin e vizave për Kosovë [...]
Në një intervistë për “Talking Europe” në televizionin francez “France 24”, eurokomisioneri për zgjerimin, Johannes Hahn theksoi dhe një herë rëndësin [...]
Komisioineri për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, i cili po qëndron në Prishtinë, e ka bërë të qartë se ratifikimi i Demarkacioni me Mali [...]
14 / 14 POSTS