Tag: Isa Mustafa

1 252 / 52 POSTS
Kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli i cili ka thënë se “LDK po f [...]
Kreu i LDK’së Isa Mustafa i është përgjigjur reagimeve të zyrtarëve të AAK’së, të cilët shkruan dje për Mustafën dhe LDK’në, në mbrojte të shefit të t [...]
Kryetari i partisë më të madhe opozitare në vend, Isa Mustafa, e e ka cilësuar si të parëndësishëm delegacionin kosovar që udhëtoi drejt Brukselit, i [...]
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në 29 vjetorin e partisë së tij tregoi se ka filluar të shërohet. Dy javë pas kësaj ngjarjeje [...]
Në prag të zgjedhjeve të brendshme në LDK, Isa Mustafa ka nisur sulmet ndaj Kadri Veselit dhe PDK’së. Njëjtë kishte vepruar edhe kur e kishte marrë pë [...]
Kryetari i Lidhjës Demokartike të Kosovës, Isa Mustafa ka regauar ndaj deklarimeve të fundit se “LDK është peng i Albin Kurtit". Mustafa në një status [...]
Lideri i LDK’së, Isa Mustafa ka lëshuar akuzat më të rënda në drejtim të Ramush Haradinajt e Qeverisë, duke thënë se përmes lojërave të fatit po e shn [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, tha se institucionet e Kosovës nuk mund të kryejnë procesin e dialogut, pasi që duhet të [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se arnimet që po përpiqet t’i bëjë koalicioni qeverisës me ekipe hibride dhe joleg [...]
Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, pas takimit që ka mbajtur sonte me anëtarët e Kryesisë së partisë, ka pohuar se pozicioni i partisë së tij në dialog, d [...]
Lideri aktual i LDK’së, Isa Mustafa nuk ka hequr dorë të rimarrë kreun e partisë. Ka vendosur të mbetet në krye të partisë më të madhe në nivel qend [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka fajësuar kryeministrin Haradinaj dhe kauzat e tij të cilat i ka quajtur të rrejshme për çësh [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot Presidentin Ibrahim Rugova, me rastin e shënimit të 74 vjetorit të lindjes. “Presidenti Ibrahim Rug [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes Facebookut ka thënë se institucionet e vendit nuk po sillen me përgjegjësi ndaj gjendjes së krijuar në veri të K [...]
Ish kryeministri i Kosovës dhe njëherësh kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar lidhur me dorëheqjet e katër kryetarëve të [...]
Të hënën ka dhënë dorëheqje Kryetari i Bordit të Drejtorëve të Agjencionit Kosovar të Privatizimit, Petrit Gashi. Ai ka thënë se dorëheqja e tij vjen [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se bashkëpunimi për dialog me Serbinë, nuk mund të bëhet duke akuzuar LDK-në se po luf [...]
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se individët që sot po flasin se liberalizimi mund të shtyhet deri në vitin 2020 [...]
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa ka shkruar sot se themelimi i ushtrisë së Kosovës i cili filloi sot me procedurat parlamentare do të jetë një fitore e [...]
Sipas njërit prej udhëheqësve të organizatave të dala nga lufta e fundit, ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ministër i Financave në Qeverinë e [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa sot do të kryesojë mbledhjen e kësaj partie, për herë të parë në një periudhë prej rreth [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot veprimtaren e shquar kosovare, nënkryetaren e LDK-së, Nekibe Kelmendin, në 7 [...]
1 252 / 52 POSTS