Tag: Isa Mustafa

1 2 30 / 52 POSTS
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka shkruar se protestat e mbajtura sot për ndërtimin e Xhamisë së Madhe janë pjesë e ekspozimit d [...]
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, e ka konfirmuar se dje është mbajtur mbledhja e kryesisë së partisë dhe se në të është folur për deputetët që nuk e kanë [...]
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa ka drejtuar kritika ndaj ish-kryeministrit Albin Kurti dhe kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani për bojkotim të bashkër [...]
Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së i ka dhënë dritën jeshile një koalicioni të mundshëm qeverisës në mes të LDK’së, AAK’së, Nismës, AKR’së dhe minorit [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Twitter pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa Thaçi tha se me Mus [...]
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, duke komentuar kritikat se partia e tij s’po merret vesh me VV’në për shkak të pozitave e të pushtetit, thotë se ndar [...]
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se Partia e tij s’cakton datën e formimit të Qeverisë. Ka thënë se është obligim i Vetëvendosjes të marrë ma [...]
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk i mbyll rrugët për vazhdim të negociatave me LDK’në, megjithatë thotë se partia e tij nuk pra [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës do të njoftojë edhe Këshillin e Përgjithshëm të partisë për zhvillimet e bisedimet për koalicion më Lëvizje [...]
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për koalicionin me VV-në, derisa tha se edhe partia e tij kanë dëshirë që marrëveshja të kryhet nesër në mëngjes. [...]
Përplasjet në distancë në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë që të ngrihen negociatat në mes të dy partive, pa [...]
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa ka deklaruar se Shefi i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës duhet të zgjidhet nga kryeministri i ardhshëm. Mustafa [...]
Vendimi i PZAP-së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia, e lë LDK-në pa një deputet. Isa Mustafa, kryetari i kësaj partie ka sqaruar se pse [...]
Kanë filluar takimet e opozitës për t’u koordinuar për mocionin që mund të çojë në shtëpi Qeverinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj. Me ftesë të kreut [...]
Ish kryeministri dhe kryetari në largim i LDK-së, Isa Mustafa, ka bërë një postim në Facebook ku ka folur për ekonominë e vendit. Isa Mustafa po e [...]
Sot janë bërë 20 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s mbi caqet e ish-Jugosllavisë. Fushata, që i dha fund luftës në Kosovë, zgjati 78 ditë. Me k [...]
Pak orë pasi Ramush Haradinaj drejtoi akuza ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Fatmir Limajt e Isa Mustafës, se u dorëzuan përballë Serbisë, duke pran [...]
​Të mërkurën mbrëma Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar në shtëpinë e kryetarit të LDK’së, Isa Mustafa, për të biseduar rreth takimit që e k [...]
Kreu i shtetit Hashim Thaçi, ka vizituar të mërkurën vonë kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Thaçi i ka shkuar në shtëpi Mustafës, i cili ka kohë që lëvi [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar pas deklaratave të presidentit të vendit, Hashim Thaçit, ku tha se idenë për korrigjim të kufijve e ka marr [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se për partinë e tij, kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm dhe duhet të ndalohet dialogu për ta. Në një po [...]
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, e ka akuzuar Gjykatën Kushtetuese se është e kapur dhe nuk mund të konstatojë nëse një ligj i mi [...]
Përveç kryeministrit Haradinaj e kryekuvendarit Veseli, lidhur me deklarimet e BE-së se edhe çështja Trepçës do të jetë pikë diskutimi ndërmjet Prisht [...]
Një takim mes dy krerëve opozitarë, Isa Mustafës së LDK-së dhe Albin Kurit të VV-së është mbajtur sot në shtëpinë e ish-kryeministrit. Isa Mustaf [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar ndaj arritjes së marrëveshjes së SBASHK-ut me qeverinë për pagat dhe për ndaljen e grevës, duke thënë se Ka [...]
Mustafa numëron dështimet e koalicionit qeverisës, “këta vazhdojnë të bëjnë pazare” Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se “Koalicioni, që [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se Qeveria Haradinaj ka mbuluar dështimet me vënien e taksës ndaj mallrave serbe. Duke komentuar presionin [...]
I pari i LDK-së, Isa Mustafa, në akademinë përkujtimore në 13-vjetorin e vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, ka folur për marrëdhën [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se PDK-ja nuk i ka bërë ofertë zyrtare për bashkëpunim me LDK-në për rrëzimin e qever [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar të rënët në Masakrën e Reçakut, në 20-vjetorin e kësaj ngjarjeje “Sot 20 vjet më parë, banorët e Re [...]
1 2 30 / 52 POSTS