Tag: importi

1 3 4 5 6 7 150 / 209 POSTS
Analistët politikë vlerësojnë se krerët institucionalë të Kosovës duhet të kenë kujdes në retorikë, pas kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës [...]
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, njëherësh kryetar i Partisë Socialdemokrate, tha se ka filluar zbatimi i i amendamentit të Ligjit për Mbrojtjen [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se taksa prej 100% ndja produkteve që vijnë nga Serbia nuk do të hiqet pa ardhur njohja nga [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar se zyrtarisht Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar zyrtarisht heqjen e vend [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë orientim të ndërrimit të kufijve apo territoreve me [...]
Amerika nuk do ta tolerojë taksën ndaj prodhimeve të Serbisë, njofton Klan Kosova. Këshilli i Sigurisë Kombëtare dhe Departamenti i Shtetit, ua kan [...]
Kryetari i Odës së Afarizmit të Kosovës, Skënder Krasniqi, ka thënë se shteti ka vendosur më shumë barriera për bizneset sesa që provon t’u hapë rru [...]
Al Jazeera ka raportuar para pak minutash se kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, iu refuzua viza amerikane për shkak të taksës ndaj Sebrisë dhe [...]
Qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj po mohon lajmet se Shtetet e Bashkuara kanë dërguar ultimatum për heqje të taksës. Nga kabineti i kryeministr [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Qeveria e Kosovës do ta pezullonte përkohësisht taksën, vetëm pas garancës ndërkombëtare, se [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sërish vendimin e Qeverisë së tij për vendosjen e taksës ndaj produkteve serbe. Ka deklaruar se [...]
Izmi Zeka, zëvendësministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme, ka thënë se përveç taksës 100 për qind për mallra që vijnë nga Serbia e Bosnjë Herceg [...]
Deputeti i Nisma-s, Milaim Zeka ka deklaruar se një nga ministrat kosovar është i përfshirë në kontraband të mallrave nga Serbia përmes Malit të Zi, p [...]
Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, në DPT te Fidani, në T7, ka folur rreth taksës 100 për qind që Kosova ia ka vendosur muaj më parë Serb [...]
Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj prod [...]
Vendimi i Qeverisë së Kosovës, i marrë gjatë muajit nëntor të vitit të shkuar, për vënien e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe ka përplasur pre [...]
Kryetari i partisë Serbia e bashkuar Dragan Markoviq Palma thotë se problemin e Kosovës duhet zgjedhur urgjentisht, trasnemton Koha.net. Në kundërt [...]
Vizita e parë në Bruksel e Delegacionit të Kosovës për dialog me Serbinë, prej kur ky delegacion ishte zyrtarizuar në Kuvendin e Kosovës, ka kaluar du [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se është i painfornuar rreth deklaratës së presidentit Hahsim Thaçi, i cili ka thënë se Kosova është e [...]
Vendosja e taksës prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia, e ka forcuar pozitën e Republikës së Kosovës në dialogun e Brukselit. Kësh [...]
Zyra e Përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherinit, kanë dhënë detaje lidhur me takimin e zhvilluar sot me ekipin negociator kosovar të përbë [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sot me përfaqësues të Shoqatës së Mullisëve të Kosovës, të udhëhequr nga kryetari i saj Bashkim [...]
Hashim Thaçi dje ka provuar që meritat për vendosjen e taksës 100 për qind ndaj Serbisë, t’ua delegojë ish-bashkë partiakeve të tij, Enver Hoxhajt e K [...]
Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë, Burim Ramadani, ka thënë se taksa 100 për qind ndaj Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës nuk është vënë që të hiqe [...]
Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një postim në Facebook ka shkruar se Kosova është gati që ta shqyrtojë heqjen e taksës ndaj Serbisë. Ai në këtë [...]
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk mund të jap premtime të tilla për heqjen e taksës [...]
Efekti i vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës 100% ndaj mallrave me origjinë nga Serbia dhe Bosnja është mbi 65 milion euro, kështu th [...]
Nën presionin e administratës Trump dhe me thirrjen e presidentit Trump për një ceremoni paqeje në Shtëpinë e Bardhë, presidenti i Kosovës është zotua [...]
Dëmi i shkaktuar nga vendosja e taksës për mallrat nga Serbia, nga 21 nëntori deri më 30 dhjetor arrin në 46.1 milionë euro, tha ministri i Tregtisë, [...]
Ministri i Tregtisë në Serbi, Rasim Ljajiç, ka thënë se nuk pret që çështja e Republikës së Kosovës të zgjidhet edhe në vitin 2019, pasi sipas tij sit [...]
1 3 4 5 6 7 150 / 209 POSTS